OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Nowa Ostrovia powalczy w trzeciej lidze
fot. Dawid Bilski
Marek Nowicki

Nowa Ostrovia powalczy w trzeciej lidze

Hubert Błaszczyk | 07.08.2012

W najbliższą sobotę rozgrywki piłkarskiej trzeciej ligi zainaugurują zawodnicy Ostrovii 1909 Ostrów. Podopieczni Marka Nowickiego mają za sobą okres przygotowawczy, podczas którego rozegrali sześć meczów sparingowych.


Cztery gry kontrolne zakończyły się zwycięstwami beniaminka trzecioligowych rozgrywek. Remis padł w spotkaniu z Piastem Kobylin, a jedyną porażkę ostrowianie ponieśli z Chrobrym Głogów. W sparingowych pojedynkach trener, Marek Nowicki przetestował aż 26 graczy. Część z nich otrzyma szansę występów w barwach Ostrovii w ligowych rozgrywkach. Najskuteczniejszym snajperem okresu przygotowawczego był Maciej Stawiński, autor pięciu bramek.


W minionym tygodniu sztab szkoleniowy ostatecznie wyłonił kadrę, która zagra w trzeciej lidze. W drużynie doszło do kilku znaczących zmian. W pierwszej jedenastce pojawiło się pięciu zawodników, którzy w minionych rozgrywkach nie występowali w barwach Ostrovii. W meczowej osiemnastce nowi gracze stanowią blisko połowę.


Trenerzy postanowili pożegnać się z Piotrem Kasprzykiem, Adrianem Dąbrowskim, Gracjanem Koniecznym, Ajiboilą Oshikoya i Damianem Wnukiem. Na ich miejsce sprowadzono Dominika Sobczaka, Kamila Krawczyka, Dominika Sadowskiego, Damiana Izydorskiego, Michała Giecza, Daniela Kaczmarka i Macieja Stawińskiego.


W kadrze pojawili się też zawodnicy wcześniej trenujący z zespołem juniora starszego. Jakub Jędrzejak i Maciej Sipurzyński w sparingach otrzymywali szansę gry. Być może będą wartościowymi zmiennikami z ławki.


Pierwsze spotkanie ekipa Ostrovii rozegra 11 sierpnia na Stadionie Miejskim z drużyną Polonii Środa Wielkopolska. Początek o 17:00.

Kategoria: SportPiłka nożna
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę