OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Kolarze-turyści zjadą do Ostrowa
Zlot Kolarzy Antonin 2012

Kolarze-turyści zjadą do Ostrowa

redakcja | 07.08.2012

61 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK "Antonin 2012" wchodzi w ostateczną fazę przygotowań. Jest już 510 uczestników z Polski, Ukrainy Niemiec i Rosji. Są to miłośnicy turystyki kolarskiej, jak również sympatycy, którzy miło, aktywnie i ciekawie chcą spędzić czas między 11 a 19 sierpnia 2012r.


Bazą jest ośrodek Lido w Antoninie, w której przebywają już opiekunowie tras, którzy znakują trasy i uzgadniają wejścia do muzeów, zabytków, Izb Regionalnych, kościołów itp.


- Od czwartku będziemy budować dodatkową infrastrukturę gospodarczą na terenie ośrodka. Obudujemy scenę i zaplecze gospodarcze. Pojawią się dodatkowe sanitariaty i umywalki. Każdego dnia będziemy poznawać inny zakątek naszego regionu - mówi komandor rajdu Jarosław Maj.


Trasy rowerowe liczą od 40 do ponad 100 km. Każdy uczestnik otrzyma mapkę z opisem trasy. Zostały zaznaczone na niej miejsca ciekawe i warte obejrzenia.


W sobotę 11 sierpnia 2012r. uczestnicy rajdu poznają Gminę Przygodzice, w niedzielę Ostrów Wielkopolski , poniedziałek Ostrzeszów i Kobylą Górę, wtorek Gołuchów, środę Moją Wolę i Odolanów, czwartek Raszków, piątek Ołobok i Grabów, w sobotę Przedborów, Kotłów i Mikstat.


Pomoc przy organizacji zlotu zapewnili: Powiat Ostrowski, Miasto Ostrów Wielkopolski, Urząd Marszałkowski w Poznaniu, ZG PTTK w Warszawie, Wójt Gminy Przygodzice, M. Sportu i Turystyki, G i M Ostrzeszów, OLGD w Ostrzeszowie, Gmina Gołuchów, U MiG Raszków, UMiG Odolanów, Gmina Sieroszewice, GiM Grabów nad Prosną, Gmina Kraszewice, Gmina Kobyla Góra, MiG Mikstat i inni.


W niedzielę 12 sierpnia od godziny 11.00 (parking przy Litexie ul. Staroprzygodzka) odbędzie się parada ulicami miasta Ostrowa Wielkopolskiego, a o godz. 12.00 w amfiteatrze w Parku Miejskim odbędzie się spotkanie z przedstawicielami samorządu oraz koncert zespołu Wyspa.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę