OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Złoto Grabowskiego!
Bartosz Grabowski (z lewej)

Dawid Bilski | 06.08.2012

Z jednym medalem z Mistrzostw Europy z brytyjskiego Ipswich powrócili speedrowerzyści Wirażu Ostrów. Złoto zawisło na szyi Bartosza Grabowskiego.

Ostrowianin wywalczył krążek z tego kruszczca rywalizując z kolegami w zawodach drużynowych. Polacy wygrali te zmagania z dorobkiem 51 punktów przed Anglią (44), Walią (38) i Irlandią (19). Zaledwie 16-letni zawodnik blisko był także wywalczenia medalu w rywalizacji indywidualnej. Po przebrnięciu eliminacji dotarł do finału, gdzie zajął piąte miejsce. Do podium zabrakło mu zaledwie jednego "oczka".

W rywalizacji seniorów najdalej z ostrowskich zawodników doszedł Marcin Kołata, który odpadł w półfinale.

Kategoria: Sport

Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)