OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Lipcowa Rowerowa Masa Krytyczna
fot. Tomasz Urbaniak
Rowerowa Masa Krytyczna

Lipcowa Rowerowa Masa Krytyczna

Tomasz Urbaniak | 31.07.2012

Jak co miesiąc, w ostatni piątek miesiąca, także 27 lipca rowerzyści przejechali przez Ostrów by zamanifestować swoją obecność na ulicach miasta. Wyruszyli tradycyjnie spod pomnika burmistrza Rowińskiego. Tym razem, ze względu na swoisty plac budowy, panujący na ostrowskich ulicach cykliści przejechali dość krótką trasę wytyczoną ulicami w centrum miasta: Kościelną, Gimnazjalną, Wiosny Ludów, Placem 23 stycznia, Wolności, Partyzancką, Raszkowską, Konopnickiej, 60 Pułku Piechoty, Harcerską i Kaliską do Rynku. Gościem specjalnym lipcowej masy był instruktor teatralny z Młodzieżowego Domu Kultury - Dariusz Kępiński. Masa przybrała więc miano teatralnej.


Grono uczestników - ze względu na okres wakacyjny - nie było tym razem zbyt liczne: w akcji wzięło udział kilkudziesięciu cyklistów. Panujące temperatury rozleniwiły jak się wydaje jej uczestników, bowiem zarówno oni jak i ich pojazdy nie przybrały teatralnej formy. A może po prostu każdy odgrywał w masie swoją własną rolę?


Przypomnijmy, że spotkania odbywają się pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem” i mają na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów.
 

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę