OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
IX Interdyscyplinarny Plener Środowiskowy
fot. Jan Jędrzejak
IX Interdyscyplinarny Plener Środowiskowy

IX Interdyscyplinarny Plener Środowiskowy

Jan Jędrzejak | 30.07.2012

W dniach 23-27 lipca odbył się IX Interdyscyplinarny Plener Środowiskowy pt. „Między niebem a ziemią” w Gorzycach Wielkich. Od wczesnych poniedziałkowych chwil ok. 20 artystów plastyków i fotografików z terenu Powiatu Ostrowskiego odnajdywało i uwieczniało pełne uroku i piękna miejsca w Gorzycach Wielkich i w pobliskim Radziwiłłowie.


Interdyscyplinarne Plenery Środowiskowe współorganizowane są przez Środowisko Plastyczne Powiatu Ostrowskiego oraz Powiatową Galerię Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim. Odbywają się one raz do roku w okolicach miasta, w miejscach o niepowtarzalnym charakterze lub zagrożonym istnieniu. Do tej pory edycje pleneru odbyły się w Raduchowie, Psarach, Ołoboku, Strzyżewie, Sobótce, Lewkowie, Szczurach oraz w Wysocku Wielkim. Kolekcja prac, opisana oraz udokumentowana zdobić będzie wnętrza biblioteki w Gorzycach Wielkich, galerii i Urzędu Gminy w Ostrowie Wielkopolskim.


Kolejne wspólne plenerowe spotkanie ma rozbudzać i pogłębiać zainteresowanie sztuką, kształtować wiedzę, wrażliwość i umiejętności, także młodzieży, doskonalić warsztat zawodowy oraz integrować środowisko plastyczne powiatu ostrowskiego. - mówi Cezary Janiszewski dyrektor Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim.


Wernisaż wystawy prac odbędzie się w październiku tego roku w Bibliotece Gminnej w Gorzycach Wielkich. Oglądać będzie można zarówno prace malarskie, jak i fotograficzne. Wszystkich zainteresowanych sztuką serdecznie zapraszamy.

Kategoria: W obiektywieFoto
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę