OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Parkomaty zamiast papierowych kart
Parkomaty

Parkomaty zamiast papierowych kart

redakcja | 27.07.2012

37 parkomatów przyjechało już do Ostrowa Wielkopolskiego. Urządzenia w sierpniu będą montowane w wyznaczonych punktach w Strefie Płatnego Parkowania na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Parkomaty przyjmują tylko monety i nie wydają reszty.


Parkomat zbudowany jest z podstawy, skarbca, części tzw. obsługującej i fotoogniwa. Urządzenia są bowiem zasilane energią słoneczną.


- Parkomaty mają kilka zalet. Po pierwsze ułatwiają wnoszenie opłaty parkingowej, po drugie w ten sposób można rozliczać dowolny czas parkowania i po trzecie - zmniejszają się docelowo koszty dystrybucji kart parkingowych. Parkomat nie będzie wydawał reszty, nie przyjmuje także papierowych banknotów. Opłacamy z góry czas, na jaki chcemy pozostawić samochód w strefie parkowania. Nowością jest to, że po wrzuceniu 50 groszy możemy zostawić auto w strefie na kwadrans, wcześniej takiej możliwości nie było. Dowody wpłaty włożone za szybę nadal będą kontrolowane przez pracowników biura strefy – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim Marcin Wieruchowski.


Przetarg wygrała CITY PARKING GROUP SA z Grudziądza. Parkomat przewidziany do instalacji to STRADA TRANSFER francuskiego producenta PARKEON SAS. City Parking Group oprócz instalacji urządzeń zapewni miastu serwis oraz dostawę materiałów eksploatacyjnych przez okres 2 lat.


Parkomaty docelowo zastąpią karty postojowe, które do tej pory ostrowscy kierowcy mogli zakupić w sklepach lub kioskach. Karty papierowe będą ważne jeszcze przez dwa miesiące.


Strefa Płatnego Parkowania będzie podzielona na dwie części: obręb Targowiska Miejskiego przy ulicy Głogowskiej, w którym opłaty obowiązywać będą od godziny 8.00 do 16.00 oraz centrum miasta, w którym kierowcy opłatę za postój uiszczać będą – tak jak do tej pory - od godziny 10.00 do 18.00. Stosowną uchwałę podjęli radni miejscy na Sesji Rady Miejskiej 28 czerwca 2012 roku.


Środki na zakup parkomatów pochodzą z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę