OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wiraż na półmetku sezonu
fot. Archiwum
Speedrowerowcy Wirażu w akcji

Wiraż na półmetku sezonu

Dawid Bilski | 26.07.2012

Sezon 2012 w rozgrywkach speedrowerowych w pełni. Sprawdziliśmy jak dotąd spisuje się zespół Parafialnego Klubu Sportowego Wiraż Ostrów.


Podopieczni Andrzeja Latuska mają za sobą 9 rozegranych spotkań. Na ich koncie jest 12 zdobytych punktów, co pozwala ostrowskiej drużynie na zajmowanie wysokiej, trzeciej pozycji. - To dobry wynik, ale zawsze mogłoby być lepiej. Moi zawodnicy dobrze radzą sobie na suchym torze, gorzej radzą sobie na nawierzchni mokrej. Szczególnie wykorzystywaliśmy atut własnego toru - mówi trener i zarazem prezes ostrowskiego klubu.


Wiraż od lat słynie z bardzo dobrej pracy z młodzieżą. Andrzej Latusek wychował już wielu znakomitych zawodników. To głównie zasługą najmłodszych zawodników jest dobra postawa ostrowskiego zespołu w Drużynowych Mistrzostwach Polski. - Bezsprzecznie na największe pochwały zasługuje Bartosz Grabowski, ale także Piotr Kupczyk z grona tych najmłodszych zawodników. Nie można także pomijać pozostałych zawodników, nawet tych najstarszych bo każdy dorzuca cenne punkty. Mamy nieco inne zasady punktacji jak w żużlu. Zawodnik, który przekracza linię mety na ostatniej pozycji zdobywa 1 punkt, który jest także ważny do końcowego dorobku drużyny - mówi Latusek.


Zawodnicy Wirażu dobrą formę prezentują nie tylko w zawodach ligowych. W tym roku mają już na swoim koncie Młodzieżowe Mistrzostwo Polski Par Klubowych, oraz dwa medale Indywidualnych Mistrzostw Polski do 23 lat. W tych zawodach pierwszy był Marcin Kołata, a srebro wywalczył 16-letni Bartosz Grabowski. - Dla Bartka to naprawdę duże osiągnięcie. Radził sobie bardzo dobrze z bardziej doświadczonymi i starszymi rywalami - mówi trener ostrowskiej drużyny.


Teraz ostrowianie intensywnie trenują przed najważniejszą imprezą w tym roku. W dniach 3-5 sierpnia w Ipswich na Wyspach Brytyjskich rozgrywane będą Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. W rywalizacji seniorów powalczą Piotr Kasperczak, Marcin Kołata i Szymon Kowalczyk natomiast wśród juniorów Piotr Kupczyk, Piotr Wawrzyniak oraz Bartosz Grabowski. - Chcemy na tych zawodach osiągnąć jak największy sukces. Największe nadzieje pokładamy w juniorach. Oni mają także szanse na sukces w zawodach drużynowych. Niemamy jednak doświadczenia jazdy na torze na jakim przyjdzie nam startować. Tamtejszy tor jest wąski, a w Polsce startuje się na torach o szerokich łukach - mówi Andrzej Latusek. Miejmy nadzieję, że ostrowianie szybko odnajdą się na brytyjskim owalu i wrócą do kraju z sukcesami.


Następny mecz ligowy Wiraż Ostrów rozegra 2. września na swoim torze z Lwami Częstochowa. Do zakończenia tegorocznych rozgrywek pozostało 5 kolejek. Planem ostrowskiej drużyny jest obronienie trzeciej pozycji.

Kategoria: Sport
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę