OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Rondo na Paderewskiego już widać
fot. Michał Moch
Rondo na Paderewskiego

Rondo na Paderewskiego już widać

redakcja | 25.07.2012

Trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Piłsudskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Prace idą pełną parą. Koszt robót to ponad 750 tysięcy złotych. Środki pochodzą z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.


Zadanie pt. Budowa ronda u zbiegu ulic Paderewskiego i Piłsudskiego w Ostrowie Wielkopolskim obejmuje budowę jezdni z betonu asfaltowego, ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego oraz chodnika z kostki betonowej. Wykonane są już prace związane z przebudową istniejącej sieci teletechnicznej, przełożona została sieć gazowa średniego ciśnienia, była także kolizja z siecią wodociągowa – te prace ziemne zostały zakończone.


Z etapu prac ziemnych od soboty 21 lipca 2012 r. firma wykonująca prace przeszła do układania krawężników, Teraz rozpoczyna się układanie warstwy ścieralnej już nowej nawierzchni oraz przygotowanie kolejnego etapu ścieżki rowerowej.


Następnie na rondzie zostanie zamontowane oświetlenie, zostaną posadzone także ozdobne krzewy.


Środki na przebudowę skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Paderewskiego - w sumie około 777 000 zł - pochodzą z budżetu miasta.


- Rondo w tym miejscu okazuje się najlepszym rozwiązaniem - zachowa płynność i odciąży ruch, a jednocześnie, według statystyk, na rondach notuje się najmniej kolizji – mówi Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.


Firma wykonująca prace ma termin zakończenia do końca września 2012 r. – ze względu na skomplikowane kolizje sieci pod budowanym rondem. Na razie prace idą szybciej, niewykluczone, że uda się oddać do użytku rondo jeszcze przed końcem sierpnia, czyli przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ale dopóki prace trwają – niespodzianki mogą się pojawić.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę