OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
XXI Krajowe Zawody Szybowcowe w Michałkowie
fot. Jan Jędrzejak
XXI Krajowe Zawody Szybowcowe

XXI Krajowe Zawody Szybowcowe w Michałkowie

Jan Jędrzejak | 20.07.2012

Dziś (20 lipca) rozpoczęły się XXI Krajowe Zawody Szybowcowe preEGC. Uczestniczyliśmy w odprawie pilotów i obsługi, która odbyła się o godzinie 20:00 w restauracji Hotelu Pyrlandia.


Zawodnicy zostali szczegółowo poinformowani m.in. o zasadach startów i lądowań oraz o warunkach pogodowych na najbliższe dni zawodów. Na odprawie pojawił się również znany pilot kapitan Tadeusz Wrona, który również jest zarejestrowanym zawodnikiem i weźmie udział w tegorocznych zawodach.


W XXI Krajowych Zawodach Szybowcowych wezmą udział najlepsi szybownicy z Europy m.in. z Francji, Niemiec i Rosji. Blisko 100 zawodników z 9 krajów rywalizować będzie w czterech klasach. Zawody trwają do niedzieli 29.07. Codzienne loty będzie można obserwować w godz. 11.00-12.00 (starty) oraz 16.00-17.00 (doloty).


- Można powiedzieć, że to „ przedmistrzostwa” Europy. W roku 2013 przypadł nam zaszczyt organizacji Mistrzostw Europy właśnie w Michałkowie – mówi Tadeusz Malarczyk, dyrektor Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie.


- Zawody szybowcowe w Michałkowie cieszą się od wielu lat ogromną popularnością i sympatią wśród pilotów szybowcowych. To ich prawdziwe święto. Mam nadzieję, że podczas tegorocznych mistrzostw pogoda nie pokrzyżuje planów i zawodnikom i organizatorom i będzie można rozegrać jak najwięcej przelotów. To kolejna impreza, obok festynu „Lotnisko Bliżej Miasta”, która przyciąga całe rzesze miłośników lotnictwa i nie tylko – mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.Tegoroczne zawody szybowcowe z udziałem zawodników z całej Europy w Michałkowie już od 20 lipca 2012 roku. Przyszłoroczne Mistrzostwa planowane są także w drugiej połowie lipca.


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego fotoreportażu z odprawy.

Kategoria: W obiektywieFoto
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę