OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
David Ruud: Pomogła znajomość ostrowskiego toru
fot. Marcin Karczewski
David Ruud

David Ruud: Pomogła znajomość ostrowskiego toru

Hubert Błaszczyk | 19.07.2012

Jednym z czołowych zawodników GTŻ-u Grudziądz w meczu przeciwko Ostrovii był David Ruud. Szwed przed trzema sezonami reprezentował barwy Klubu Motorowego Ostrów. Znajomość ostrowskiego owalu pomogła zawodnikowi ze Skandynawii w zdobyciu 11 punktów.


Mecz przeciwko Ostrovii był pierwszym dla Ruuda w tym sezonie w polskiej lidze. Wcześniej działacze grudziądzkiego klubu regularnie stawiali na Hansa Andersena, a w jednym z meczów szansę otrzymał nawet Paweł Staszek. Jak na tak długą przerwę Szwed zaprezentował się świetnie w Ostrowie Wielkopolskim.


- Jestem naprawdę bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku. Jedenaście punktów i trzy biegowe wygrane muszą cieszyć. Nie odjechałem w tym sezonie zbyt wielu zawodów, a w Polsce był to dla mnie dopiero pierwszy mecz. Wynik osiągnięty w Ostrowie Wielkopolskim wróży jednak bardzo dobrze na resztę sezonu. Mam nadzieję, że wystartuję we wszystkich pozostałych meczach GTŻ-u.


Dla Szweda ostrowski tor nie mógł być żadnym zaskoczeniem. Startował bowiem w Ostrowie Wielkopolskim przez dwa sezony. Jak sam wspomina znajomość owalu Stadionu Miejskiego na pewno miała wpływ na jego rezultat. - Od czasu, kiedy ostatnio jeździłem w Ostrowie Wielkopolskim nie minęło zbyt wiele lat, dlatego znajomość tego toru była dla mnie atutem. Zawsze czułem się dobrze na tym owalu i myślę, że pokazałem to również w tym spotkaniu. Dzięki sezonom spędzonym w Ostrowie wiedziałem, w którą stronę pójść z ustawieniami motocykla.


Dzień przed meczem z Ostrovią Ruud trenował w Grudziądzu. Sympatyczny zawodnik nie testował jednak sprzętu na niedzielne zawody, ale chciał odjechać kilkanaście kontrolnych okrążeń na torze przy ulicy Hallera. - Tory w Grudziądzu i Ostrowie mają różną charakterystykę, dlatego też mój trening nie miał na celu testowanie sprzętu na niedzielny mecz. W sobotę jeździłem na zupełnie innym silniku niż na tym, na którym zdobyłem jedenaście punktów. Podczas treningu chciałem poprawić moje czucie motocykla, ponieważ minęło trochę czasu od mojego ostatniego spotkania w Kumli w rozgrywkach Elitserien, dlatego też dobrze było odjechać kilkanaście okrążeń przed pojedynkiem w Ostrowie Wielkopolskim.

Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę