OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Lato na Piaskach i tłumy odwiedzjących
fot. redakcja
Lato na Piaskach

Lato na Piaskach i tłumy odwiedzjących

redakcja | 10.07.2012

Upalne dni pokazały, że inwestycje zrealizowane w ostatnich latach w ośrodku Piaski – Szczygliczka były przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Tysiące ludzi odwiedzających ośrodek mogą plażować się na ponad 600-metrowej plaży. Rozbudowana o 125 metrów plaża w części wschodniej ośrodka cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin z dziećmi z uwagi na sąsiadujący z nią plac zabaw.


Spółka Miejski Zakład Zieleni zamontowała na całej plaży przebieralnie, również dla osób niepełnosprawnych. Oprócz plażowania można korzystać z kąpieli wodnych.


- Miejsce do kąpania po dokonaniu badań zostało dopuszczone przez Sanepid do użytkowania. Została wydzielona strefa kąpieli, która jest strzeżona przez ratowników WOPR – mówi prezes MZZ Wojciech Białas.


Dużym zainteresowaniem cieszy się wypożyczalnia sprzętu wodnego, w której wypożyczyć można m.in.: kajaki, rowery wodne, łodzie. Dzieci najczęściej korzystają z kuli do chodzenia po wodzie, a starsi z największej atrakcji jaką są przejażdżki motorówką oraz bananem.


MZZ zagospodarowuje teren po byłej „Zielonej Lagunie”. Wydzielono już miejsce pod organizację imprez plenerowych. Miejsce to zostało ogrodzone, zbudowano nowy sezonowy bar oraz altanę grillową.


- Teren ten został wyposażony w media. Pod namiotami imprezowymi o powierzchni łącznej 900 m2, które spółka otrzymała w ramach współpracy z Kampanią Piwowarską, położono podłogę drewnianą. Obecnie kończy się budowa sceny estradowej. Teren ten sprawdził się podczas Euro 2012 i akcji „Kibicujmy razem!” . A za chwilę na scenie pojawią się artyści grający bluesa, potem muzykę klubową –
podkreśla Prezydent Jarosław Urbaniak.


Wartość inwestycji na przejętym terenie przekroczyła już 250 tysięcy zł. Środki pochodzą w całości z MZZ Sp. z o.o. W ośrodku na całej plaży, dzięki współpracy z ostrowską firmą INFO NET można skorzystać z darmowego internetu. Spółka kontynuuje także projekt „Bezpieczne Piaski”. Obecnie w ośrodku są zamontowane 2 kamery obrotowe i ponad 20 kamer stacjonarnych.


Dla miłośników czynnego spędzania czasu do dyspozycji są boiska do plażowej piłki siatkowej, boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią przeznaczone do gry w piłkę ręczną, piłkę siatkową, koszykówkę i tenisa. Wcześniej trzeba się jednak zapisać i boisko zarezerwować. Rezerwacja terminów w spółce MZZ ul. Paderewskiego lub telefoniczna (062) 735 43 34 w godzinach od 8.00 do 14.00, w bazie technicznej MZZ przy ulicy Plażowej a także u obsługi technicznej w parku i w tawernie przy plaży.


Najmłodsi odwiedzający tereny nad zalewem spotkają mogą skorzystać z dwóch nowoczesnych i bezpiecznych placów zabaw. Do placu zabaw prowadzi wygodny podjazd do wózków i rowerów.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę