OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
1. Festiwal Filmowy Z muzyką w tle rozpoczęty
fot. Jan Jędrzejak
Festiwal Filmowy

1. Festiwal Filmowy Z muzyką w tle rozpoczęty

Tomasz Urbaniak | 07.07.2012

Dnia 6 lipca, w piątkowy wieczór w Ostrowskim Centrum Kultury rozpoczął się I Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy “Z muzyką w tle”. Impreza organizowana przez Ostrowskie Centrum Kultury i telewizję Proart potrwa do 13 lipca i będzie odbywać się także w kinie Komeda i na ostrowskim rynku. Na parkingu Galerii Ostrovia zostanie natomiast zorganizowane kino samochodowe.

Jako że patronem festiwalu jest mający ostrowskie korzenie znakomity pianista i kompozytor Krzysztof Komeda Trzciński pierwszy dzień imprezy poświęcony był właśnie jego osobie. Imprezę uroczyście otworzył Prezydent Ostrowa: - Dlaczego dopiero teraz organizujemy Festiwal poświęcony Krzysztofowi Komedzie - zastanawiał się Jarosław Urbaniak.

Widzowie mieli okazje obejrzeć film pt. “Komeda - muzyczne ścieżki życia”, w którym Komedę wspominają m.in. Andrzej Wajda, Roman Polański i Tomasz Stańko. W holu Ostrowskiego Centrum Kultury otwarto także wystawę fotografii autorstwa Marka Karewicza, znakomitego fotografa specjalizującego się w zdjęciach muzyków jazzowych i rockowych. Będzie można oglądać ją przez cały czas trwania festiwalu.

Największym wydarzeniem pierwszego dnia festiwalu było zapewne spotkanie z Tomaszem Lachem - synem Zofii Komedowej, który przywiózł do Ostrowa pamiątki po Krzysztofie Komedzie: certyfikat do nagrody "Golden Globe", który zgodnie z jego wolą trafi do I Liceum im. Krzysztofa Komedy, natomiast kilka stron oryginalnego, nutowego zapisu "Rosemary's Baby" Tomasz Lach przekazał do ostrowskiej szkoły muzycznej.

We wtorek Ostrowskie Centrum Kultury odwiedzi Leszek Dawid, którego najnowsze dzieło nosi tytuł "Jesteś Bogiem" i opowiada o zespole Paktofonika. Spotkanie z reżyserem poprzedzi projekcja jego krótkometrażowych filmów - "Bar na Viktorii" oraz "W drodze".

Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Specjalnie dla nich zorganizowane zostaną warsztaty plastyczne i graficzne, podczas których najmłodsi będą mieli okazje zaprojektować instrumenty muzyczne z materiałów pochodzących z recyklingu.

Szczegółowa rozpiska festiwalu w kalendarium.

Zapraszamy do naszej fotorelacji z pierwszego dnia.

Kategoria: W obiektywieFoto
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę