OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..
Koncert charytatywny dla Kamili z Ostrowa
fot. Weronika Zielińska
Koncert charytatywny dla Kamili

Koncert charytatywny dla Kamili z Ostrowa

Weronika Zielińska | 04.07.2012

Wzruszał, zachwycał i… Jak nazwać powstałe z miejsc tłumy ludzi, klaszczące w rytm muzyki, czasem tańczące lub śpiewające? Może „porwane do wspólnej zabawy”, bo właśnie do niej zgromadzonych w konkatedrze namawiał Sebastian Kuchciak - dyrygent warszawskiej akademickiej grupy wokalno-instrumentalnej "Z Potrzeby Serc", wykonującej muzykę z gatunku gospel.


Grupa „Z Potrzeby Serc” przyjechała w niedzielę 1 lipca do Ostrowa po raz drugi, tym razem zagrać koncert charytatywny dla Kamili. 9-letniej Ostrowianki, która nagle zachorowała na ostrą białaczkę szpikową i obecnie rozpoczęła chemioterapię w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.


Koncert rozpoczął się o godzinie 15.30 gościnnym występem orkiestry kameralnej Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim „ORFEUSZ”. To m.in. przy ich muzyce smyczkowej koleżanki i koledzy Kamili ze Szkoły Podstawowej nr 6 odmówili modlitwę różańcową o jej zdrowie. Po pięknym wprowadzeniu i przemówieniu Ks. Proboszcza Tomasza Ilskiego głos oddano zespołowi „Z potrzeby serc”. Swoimi głosami wprowadzał słuchaczy w najróżniejsze stany – wywoływał uśmiech, a czasem nawet łzy. Publiczność prosiła o bis. Śpiewający wykonali „Błogosław duszo moja Pana” zespołu TGD. Na koniec pożegnano ich długimi oklaskami.


W czasie występu zbierano datki na leczenie Kamili. Pomoc finansowa jest bardzo ważna, ponieważ leczenie Kamili jest bardzo kosztowne.


Ponadto dnia 07.07.2012 w godzinach 16 - 24 w Parku Osiedlowym w Topoli (Osiedle przy ul. Żwirowej) odbędzie się festyn charytatywny zorganizowany przez mieszkańców i radę sołecką, z którego cały dochód będzie przekazany na leczenie Kamili. Organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają.Jeśli ktoś chciałby pomóc Kamili może


1. Wpłacić pieniądze na konto:


NAZWA KONTA:
STOWARZYSZENIE KONFERENCJI ŚW. WINCENTEGO A PAULO PRZY KONKATEDRZE UL. KARD. LEDÓCHOWSKIEGO 4
63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI


BZ WBK I/O Ostrów Wielkopolski nr 78 1090 1160 0000 0001 0213 0380
Z DOPISKIEM: "DLA KAMILI KUBIK"


a także:
2. Oddać krew, zgłaszając, że jest DLA KAMILI KUBIK.
Można ją oddać w całej Polsce, a także bez względu na grupę, ponieważ każda jest potrzebna.Apel o pomoc znajdziecie również  na stronie Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo Jednostka Terenowa w Ostrowie Wielkopolskim www.apaulo.ostrowianka.pl oraz na stronie Szkoły Podstawowej nr 6 http://www.podstawowa6.pl/index1.htm, w której uczy się Kamila.
więcej materiałów video na

http://www.konkatedra-ostrowwlkp.pl/wydarzenia/konccharyt.html

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   1
zz   16:36 | 04.07.2012 napisał(a):

na stronie fary są nagrania

FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Busy do Holandii Mikianna-Bus ul. strzelecka, 63-400 Ostrów Wlko
elektro serwis eco ul. kościuszki 12, 63-400 ostrów wlkp
Lexius sp. z o.o. ul. Skarszewska 2, 62-800 Kalisz
MER Serwis Komputerowy ul. Zofii Nałkowskiej, 63-430 Ostrów Wielkopolski
Uslugi Remontowo-Wykonczeniowe ul. Mickiewicza 23, 63-400 Ostrow wlkp.


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA+ Dodaj za darmo ogłoszenie