OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Relacja ze szkolenia dla wolontariuszy w schronisku dla bezdomnych zwierząt
fot. Schronisko w Wysocku
Szkolenie dla wolontariuszy w schronisku

Relacja ze szkolenia dla wolontariuszy w schronisku dla bezdomnych zwierząt

redakcja | 27.06.2012

Szkolenie dla wolontariuszy, które odbyło się 24 czerwca w Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim koło Ostrowa Wielkopolskiego można zaliczyć do udanych. Przyszło około 60 osób zainteresowanych wolontariatem w naszym schronisku.

Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania, ale oczywiście bardzo nas to cieszy. Szkolenie podzieliliśmy na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Najpierw wolontariusze starsi stażem przedstawili się, opowiedzieli o swojej historii związanej z wolontariatem w tym schronisku. Następnie opowiedzieliśmy o specyfice pracy wolontariuszy, czym się zajmują, w jaki sposób mogą pomagać. Następnie przedstawiliśmy metody i techniki pracy z psami trudnymi tzn. nieufnymi, przestraszonymi czy agresywnymi. Kolejna część szkolenia, polegała na oprowadzeniu przyszłych wolontariuszy po budynku schroniska, pokazaniu gdzie można sobie odpocząć, coś zjeść, napić się oraz gdzie znajdują się smycze, obroże, zabawki, szczotki i grzebienie do czesania. Następnie oprowadziliśmy wszystkich po schronisku, zapoznaliśmy z pieskami. Ostatnim etapem, z pewnością najbardziej oczekiwanym, było wzięcie piesków na spacer. Przy tej okazji, starsi wolontariusze pokazali jak prawidłowo wyciągnąć psa z kojca (aby chociażby nie uciekł gdzieś między nogami). Przedstawione zostały również zasady właściwego wyprowadzania psów schroniskowych na spacery m.in. konieczność zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy nimi (w celu uniknięcia bliskiego spotkania psów, które nie darzą się sympatią), co robić w sytuacji pogryzienia się psów, ich ucieczki.

Mamy ogromną nadzieję, że większość z osób przybyłych na szkolenie odwiedzi schronisko po raz kolejny. Potrzebne są osoby do wyprowadzania piesków na spacery, które będą z nimi mile spędzały czas, bawiły się, resocjalizowały, pielęgnowały. Chcielibyśmy, aby wolontariusze również promowali adopcje psów schroniskowych, ogłaszali nasze pieski, a także brali udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez starszych wolontariuszy oraz Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt.

Więcej o wydarzeniach związanych ze schroniskiem znajdziecie na www.facebook.com/schronisko.ostrow

Relacje nadesłała do redakcji Martyna Brzoza
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę