OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wpadł z amfetaminą
Wpadł z amfetaminą

Wpadł z amfetaminą

redakcja | 26.06.2012

Ostrowscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który od grudnia 2010 r. do chwili obecnej zakupił około 0,5 kg amfetaminy, z czego niemal połowę wprowadził na lokalny rynek. Za posiadanie i udzielanie środków odurzających może on trafić do więziennej celi nawet na 10 lat.


Policjanci ostrowskiej komendy, walczący z przestępczością narkotykową, zatrzymali w Czekanowie jadącego fordem fiesta 32-letniego mieszkańca Odolanowa. W trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że kierowca posiada przy sobie zawinięty w papier biały proszek. Mężczyzna widząc, że policjanci doskonale orientują się z czym mają do czynienia przyznał, że proszek jest narkotykiem w postaci amfetaminy. Potwierdził to następnie użyty przez policjantów tester, a pomiar wagowy wskazał, że mężczyzna przewoził prawie 41 gram amfetaminy. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny, kryminalni ujawnili jeszcze 4 gramy tego narkotyku oraz elektroniczną wagę do porcjowania narkotyków. W toku dalszych czynności śledczy ustalili, że 32-latek w okresie czasu od grudnia 2010 r. do chwili jego zatrzymania w połowie czerwca 2012 r., dokonywał zakupów amfetaminy w kilku miastach województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego. Część zakupionych narkotyków sam zażywał, a część sprzedawał dalej. W sumie w tym czasie zakupił on około 0,5 kilograma „białego proszku", z czego niemal połowę sprzedał na terenie powiatu ostrowskiego. Mieszkaniec Odolanowa usłyszał łącznie 19 zarzutów związanych z posiadaniem i udostępnianiem narkotyków. Prowadzone śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim jest rozwojowe, a zebrany materiał dowodowy pozwoli policjantom na kolejne zatrzymania w tej sprawie.


Wobec zatrzymanego mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w wysokości 10 tysięcy złotych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę