OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Inauguracyjny turniej dla Poprawy
fot. Hubert Błaszczyk
Anna Siwik (z lewej), Monika Poprawa (z prawej)

Inauguracyjny turniej dla Poprawy

Hubert Błaszczyk | 24.06.2012

Po raz pierwszy na kortach Ostrowskiego Centrum Tenisowego Rafa rozegrany został turniej kobiet. Zawody były nie mniej emocjonujące niż turniej w kategorii open. Do imprezy zgłosiło się szesnaście zawodniczek. W finale spotkały się najwyżej rozstawione Monika Poprawa i Anna Siwik. Zwyciężyła ta pierwsza 6:3, 6:4.


Rozegranie turnieju kobiet okazało się świetną inicjatywą. Aż sześć pojedynków kończyło się super tie-breakami. Już w pierwszej rundzie ciężki mecz rozegrała Monika Poprawa, która pokonała Gabrielę Szymurę 6:2, 1:6, 10:4. Dla późniejszej zwyciężczyni było to drugie tego dnia spotkanie, ponieważ kilkanaście minut wcześniej zakończyło się jej starcie z Arkadiuszem Dudziakem w pierwszej rundzie kategorii Open. Kolejne mecze były jednak zdecydowanie łatwiejsze dla Moniki.


Zdecydowanie łatwiejszą drogę do finału miała Anna Siwik, która do meczu z Poprawą straciła zaledwie dwa gemy. W decydującym pojedynku nie sprostała jednak Poprawie, która grała agresywnie i dokładnie, popełniając przy tym mniej błędów od rywalki.


Turniej pań okazał się idealnym uzupełnieniem turnieju w kategorii Open. Trzeba mieć nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia doczekają się kontynuacji w przyszłości. Być może w kolejnym sezonie obok mężczyzn o ligowe punkty będą walczyć panie.


Kategoria: SportTenis
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę