OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Zatrzymali 17-latka, który uprawiał konopie indyjskie
17-latek uprawiał konopie indyjskie

Zatrzymali 17-latka, który uprawiał konopie indyjskie

redakcja | 22.06.2012

Policjanci do walki z przestępczością narkotykową ostrowskiej komendy, zatrzymali 17-letniego mężczyznę, który uprawiał krzewy konopi indyjskich czyli popularną marihuanę. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.


Zatrzymany w miejscowości Wtórek młody chłopak, pielęgnował w sumie trzy krzewy konopi indyjskich. Swoją uprawę rozpoczął na początku czerwca tego roku, sadząc krzewy w doniczkach. Zgodnie z informacją zaczerpniętą z Internetu, doniczki umieścił w dobrze nasłonecznionym miejscu, w tym przypadku za garażem na terenie swojej posesji. Jak dalej wyjaśniał policjantom, marihuanę chciał mieć na własny użytek aby w okresie wakacyjnym poprawić sobie nastrój. No cóż, wydawałoby się, że już na samą myśl o zbliżających się wakacjach można wpaść w dobry nastrój i nie trzeba mieć do tego uzależniających wspomagaczy. Zabezpieczone przez policjantów krzewy miały dopiero około 10 cm wysokości, tak więc 17-latek nie zdążył z nich skorzystać. Jedno jest pewne, że czyn którego się dopuścił nie poprawi nastroju ani jemu, ani tym bardziej jego rodzinie.


Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii


Art. 63.


1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


2. Tej samej karze podlega, kto, wbrew przepisom ustawy, zbiera mleczko makowe, opium, słomę makową, liście koki, żywicę lub ziele konopi innych niż włókniste.


3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę