OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wiadukt odolanowski będzie zamknięty od poniedziałku
fot. Wojciech Tarchalski
Wiadukt odolanowski

Wiadukt odolanowski będzie zamknięty od poniedziałku

redakcja | 20.06.2012

Rozpoczyna się zadanie pod nazwą: "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 445 - ul. Odolanowska w Ostrowie Wielkopolskim - wraz z przebudową wiaduktu nad linią PKP”. To oznacza utrudnienia w ruchu dla kierowców i to już od najbliższego poniedziałku 25 czerwca 2012r.


--
Aktualizacja (22 czerwca):
Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta wiadukt zostanie zamknięty od czwartku a nie od poniedziałku jak wcześniej podawało.
--

- Modernizacja wiaduktu odolanowskiego wiąże się przede wszystkim ze sporymi utrudnieniami w ruchu drogowym, jednak remont – ze względu na fatalny stan konstrukcji mostu – jest konieczny. Jeśli można mówić o najlepszym czasie na utrudnienia w ruchu komunikacyjnym, to myślę, że sezon wakacyjny, jest jednym z lepszych. Mieszkańcy osiedla mogą kierować się ulicą Długą do Wrocławskiej, Osiedlową do Wrocławskiej, Topolową do Krotoszyńskiej lub Radłowskiej, Okólną do Krotoszyńskiej – mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Za inwestycję odpowiada Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Remont przewiduje m.in. usunięcie urządzeń obcych, podwieszonej sieci trakcyjnej PKP i podniesienie całej konstrukcji na około 2 metry. Następnie z mostu zostaną usunięte wszystkie nawierzchnie, warstwy, jezdnia i chodniki, konstrukcja zostanie oczyszczona. Ocenie zostaną poddane poszczególne elementy.


Ulica Odolanowska jest drogą wojewódzką. Za remont wiaduktu odpowiada Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Koszt inwestycji to ok. 11 milionów złotych. 9 milionów to środki unijne z WRPO.


Remont blisko stuletniego wiaduktu odolanowskiego planowany był od dawna. Pierwsza modernizacja wiaduktu miała miejsce około 1943 roku. Ostatni remont przeszedł w latach 80 – tych. Już w 2001 roku po zleconej przez nowego zarządcę obiektu ocenie technicznej obiektu stwierdzono, że jego stan jest zły.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: W obiektywieFoto
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę