OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Ośrodek Badań nad Historią i Kulturą Żydów powstanie w Ostrowie
fot. Biuro Prasowe UM
Ośrodek Badań nad Historią i Kulturą Żydów

Ośrodek Badań nad Historią i Kulturą Żydów powstanie w Ostrowie

redakcja | 19.06.2012

Ośrodek Badań nad Historią i Kulturą Żydów z Południowej Wielkopolski powstanie w Ostrowie Wielkopolskim. List intencyjny w tej sprawie podpisano 18 czerwca 2012 r. we Wrocławiu. Ośrodek stworzą: Miasto Ostrów Wielkopolski, Uniwersytet Wrocławski i Stowarzyszenie Przyjaciół Ostrowskiej Synagogi.


List intencyjny podpisali: rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Marek Bojarski, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak i prezes Stowarzyszenia Przyjaciele Ostrowskiej Synagogi Piotr Grabarz. Pracami ośrodka kierować będzie 3-osobowa rada. Czym się będzie zajmował ośrodek?


- Głównym celem powołania ośrodka jest badanie, archiwizowanie i opracowywanie spuścizny materialnej i duchowej Żydów z całej Południowej Wielkopolski. Teren badań jest obszerny – od Kępna na południu, po Jarocin na północy, Leszna na zachodzie i Kalisz na wschodzie. Po stronie miasta jest zapewnienie lokalu wraz z dostępem do telefonu i łącza internetowego oraz udostępnienie na potrzeby badawcze materialnej spuścizny pożydowskiej w Ostrowie Wielkopolskim – mówi Prezydent Jarosław Urbaniak.


Uniwersytet Wrocławski zobowiązał się do opieki naukowej poprzez Pracownię Starożytnego Bliskiego Wschodu i Tradycji Biblijnej Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych oraz do merytorycznego i organizacyjnego wsparcia czasopisma „Studia Judaica Ostroviensia”.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę