OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Michałkowie
Śmiertelne potrącenie w Michałkowie

Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Michałkowie

redakcja | 18.06.2012

Miniony weekend na drogach powiatu ostrowskiego nie należał do spokojnych. Policja odnotowała w sumie 13 kolizji i dwa wypadki drogowe. Niestety jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a jedna została ranna. Zatrzymano także pięciu nietrzeźwych kierowców.


Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce w niedzielę 17. czerwca około godz. 22.50 w miejscowości Michałków. 78-letnia kobieta, która prowadziła rower prawym poboczem jezdni, została potrącona przez jadące w tym samym kierunku osobowe Renault Clio. Niestety na skutek odniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierująca pojazdem, 29-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego, jak wykazało badanie policyjnym alcotestem, posiadała w wydychanym powietrzu 1,4 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.


Z kolei dwa dni wcześniej na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Kordeckiego w Ostrowie Wielkopolskim, doszło do groźnie wyglądającego zderzenia motorowerzysty z oplem zafirą. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, około godz. 21.00 kierujący motorowerem 38-letni mieszkaniec Odolanowa, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i wymuszając pierwszeństwo przejazdu doprowadził do zderzenia z oplem zafira. Motorowerzysta ze złamanym udem oraz wstrząsem mózgu trafił do miejscowego szpitala. Badanie krwi pokaże czy był on trzeźwy. Natomiast kierujący zafirą, 55-letni mieszkaniec Ostrowa wielkopolskiego nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy.


Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych wypadków.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę