OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Ruszyły prace nad rondem przy stadionie - skrzyżowanie Paderewskiego i Piłsudskiego
fot. Michał Moch
Rondo przy stadionie

Ruszyły prace nad rondem przy stadionie - skrzyżowanie Paderewskiego i Piłsudskiego

redakcja | 18.06.2012

Dnia 12 czerwca rozpoczęły się roboty drogowe na skrzyżowaniu Paderewskiego i Piłsudskiego. W tym miejscu ma powstać nowe rondo. W związku z pracami zamknięto ruch pojazdów na tym odcinku ulic. Autobusy, których linie prowadzą przez zamknięte skrzyżowanie będą kursować objazdem.

LINIA NR 8; 25
OD UL. PADEREWSKIEGO PRZEZ UL. ŚMIGIELSKIEGO, UL. WARYŃSKIEGO, UL. PIŁSUDSKIEGO… I DALEJ PO TRASIE BEZ ZMIAN. NIECZYNNE BĘDĄ PRZYSTANKI: PIŁSUDSKIEGO STADION (W OBU KIERUNKACH), PADEREWSKIEGO III (PRZY ZIELENIAKU W KIERUNKU UL. PIŁSUDSKIEGO), PADEREWSKIEGO II (PRZED UL. ASNYKA W KIERUNKU UL. STRZELECKIEJ).
LINIA NR C-MAŁA RAMA
OD UL. WYSOCKIEJ PRZEZ UL. KLASZTORNĄ, UL. STRZELECKĄ, UL. PADEREWSKIEGO, UL. ŚMIGIELSKIEGO… I DALEJ PO TRASIE BEZ ZMIAN. NIECZYNNE BĘDĄ PRZYSTANKI : PADEREWSKIEGO STADION (W OBU KIERUNKACH), PADEREWSKIEGO II (PRZED SKRZYŻ. Z UL. ASNYKA W KIERUNKU UL. STRZELECKIEJ), KOMUNY PARYSKIEJ II (W OBU KIERUNKACH) ), KOMUNY PARYSKIEJ I (W OBU KIERUNKACH).
- więcej na www.mzk-ostrow.com.pl

Środki na realizację przebudowy pochodzą z budżetu miasta.  Jest to w sumie około 777 000 zł. Zadanie obejmuje budowę jezdni z betonu asfaltowego, ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego oraz chodnika z kostki betonowej.
 

- Prace obejmą także przebudowę istniejącej sieci teletechnicznej oraz sieci gazowej średniego ciśnienia. Na rondzie zostanie zamontowane oświetlenie, zostaną posadzone także ozdobne krzewy – mówi Stanisław Krakowski Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

- Rondo w tym miejscu okazuje się najlepszym rozwiązaniem - zachowa płynność i odciąży ruch, a jednocześnie, według statystyk, na rondach notuje się najmniej kolizji –mówi Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.

Rondo to kolejny etap przebudowy ulicy Piłsudskiego. W tym roku zakończono przebudowę odcinka od ulicy Kompałły do ulicy Paderewskiego. Droga remontowana była na długości 300 metrów. Oprócz jezdni został wykonany chodnik oraz ciąg pieszo - rowerowy od strony stadionu miejskiego.
 

Prace przy budowie ronda potrwają do końca września tego roku. Wykonuje je wyłoniona w przetargu firma.

za: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę