OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Dawny lokomocyjny Ostrów na wystawie
fot. Biuro Prasowe UM
Dawny lokomocyjny Ostrów

Dawny lokomocyjny Ostrów na wystawie

redakcja | 06.06.2012

„Ostrów lokomocyjny. Środki transportu w dawnym Ostrowie Wielkopolskim”. 1 czerwca 2012 r. wystawę pod takim tytułem otwarto w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.


Stare rowery, motocykle, części karoserii zabytkowych aut, makieta samolotu, dystrybutor produkcji MERA ZAP, elementy stroju pracowników miejscowego transportu. Zdjęcia ostrowian poruszających się rowerami, zabytkowymi samochodami, dawnymi autobusami MPK. Repliki rozkładów jazdy i dawnych biletów, dawne reklamy, karty rowerowe i dyplomy z rajdów.

Te i wiele innych eksponatów można oglądać w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w ramach otwartej w piątek wystawy „Ostrów lokomocyjny”. Na wystawie sporo jest też ciekawych fotografii i dokumentów. Jedna z nich przedstawia na przykład dawny dworzec autobusowy, który kiedyś mieścił się na rogu ulicy Raszkowskiej i Wolności.


- Ostrów Wielkopolski był miastem kolejarzy. Jednak uważam, że należało pokazać także Ostrów poprzez inne formy komunikacji – przez wszystko to, co było ważne dla przemieszczania się ludzi czyi dorożki, samochody, rowery, które były bardzo ważne przez dziesiątki lat. To rozwinięcie pomysłów z poprzednich wystaw. Kilkaset eksponatów: fotografie, dokumenty, ale także pojazdy jednośladowe. Są to głównie eksponaty ze zbiorów Muzeum Miasta, chociaż część pochodzi ze zbiorów Bartka Lisiaka. Na wystawie prezentowane są także elementy ubioru np. kolejarzy ostrowskich, silniki fragmenty samochodów, wszystko to co odzwierciedla Ostrów komunikacyjny - mówił na otwarciu dyrektor Muzeum Miasta Witold Banach.

Spotkanie w Muzeum Miasta zakończyło się lokomocyjną atrakcją. Pod ratuszem czekał San H100, który przewiózł laureatów konkursu i uczestników wernisażu pierwszą trasą ostrowskiego MZK.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę