OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wkrótce parkomaty zamiast kart postojowych
fot. Biuro Prasowe UM
Parkomaty zamiast kart

Wkrótce parkomaty zamiast kart postojowych

redakcja | 06.06.2012

37 parkomatów zasilanych energią słoneczną stanie w połowie sierpnia 2012 roku w Strefie Płatnego Parkowania w Ostrowie Wielkopolskim. - Jest wstępna mapa rozlokowania parkomatów. Opłacanie parkingu w ten sposób jest bardziej dostępne i elastyczne - mówi Prezydent Jarosław Urbaniak.


- Parkomaty mają kilka zalet. Po pierwsze ułatwiają wnoszenie opłaty parkingowej, po drugie w ten sposób można rozliczać dowolny czas parkowania i po trzecie - zmniejszają się docelowo koszty dystrybucji kart parkingowych - mówi Maricn Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak podkreśla Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, nowy system opłat za postój jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom zarówno ostrowskich kierowców, jak i osób odwiedzających nasze miasto.
 

- Parkomaty pojawią się strefie płatnego parkowania. Kierowcy nie będą musieli szukać kiosku lub sklepu, w którym można kupić kartę parkingową. Teraz kartę parkingową zakupią w specjalnie do tego przeznaczonym automacie. Papierowe karty nie znikną od razu w momencie zamontowania parkomatów, będą obowiązywać zamiennie do połowy października br. – dodaje Prezydent Jarosław Urbaniak.
 

Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego podjęła uchwałę 29 marca 2012 o utworzeniu nowego zadania pod nazwą: „ Instalacja parkomatów”. Przetarg ogłoszono 2 maja 2012r. , otwarcie ofert nastapiło 15 maja 2012 r. Planowane podpisanie umowy 11 czerwca 2012 r.

- Przetarg wygrała CITY PARKING GROUP SA z Grudziądza. Parkomat przewidziany do instalacji to STRADA TRANSFER francuskiego producenta PARKEON SAS. Sa to jedne z nowocześniejszych urządzeń, stosowane w ostatnim czasie w wielu polskich miastach. Parkomat nie będzie wydawał reszty, nie przyjmuje także papierowych banknotów. Opłacamy z góry czas, na jaki chcemy pozostawić samochód w strefie parkowania. Dowody wpłaty włożone za szybę nadal będą kontrolowane przez pracowników biura strefy - dodaje M.Wieruchowski.


W wyniku badania ilości operacji w poszczególnych rejonach Strefy Płatnego Parkowania wytypowano miejsca do lokalizacji dla parkomatów. Parkomat pojawi się także po zakończeniu przebudowy ulicy Partyzanckiej ( przy dawnej policji). Tam docelowo powstanie 40 nowych miejsc parkingowych włączonych w SPP.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę