OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Garaż w projekcie domu jednorodzinnego – jakie warianty mamy do wyboru?

redakcja | 26.06.2018
Garaż w projekcie domu jednorodzinnego – jakie warianty mamy do wyboru?

Garaż to bardzo istotna część projektu domu jednorodzinnego. W wielu przypadkach nie ma możliwości zaparkowania auta na podjeździe, lub zależy nam na tym, by samochód był przechowywany pod zadaszeniem, co znacznie wydłuża jego dobry stan. Istnieje kilka wariantów w projektach domów jednorodzinnych. Omówimy kilka najbardziej użytecznych, być może pozwoli to na lepsze zorganizowanie planu przed rozpoczęciem budowy domu jednorodzinnego


Jakie są najbardziej popularne lokalizacje garażu w projekcie domu jednorodzinnego?

 

Istnieje kilka podstawowych lokalizacji, z jakich korzystają architekci oraz inwestorzy podczas przygotowania i realizacji projektów domów jednorodzinnych. Dla dużych działek sprawdzą się garaże wolno stojące. Oferują one dużo przestrzeni i mogą być dowolnie lokalizowane na planie. Dla domów parterowych garaż bardzo często lokalizowany jest w bryle budynku, stanowiąc integralną część całego projektu domu jednorodzinnego. Zazwyczaj jest to oszczędność miejsca i rozwiązanie wygodne, z uwagi na bezpośrednie przejście do garażu z domu.

Niektóre projekty domów jednorodzinnych uwzględniają także garaże zlokalizowane w piwnicy. Z reguły taki wariant dedykowany jest dla posiadaczy niewielkich działek pod zabudowę. Jeśli większą część dostępnego gruntu pokrywa dom, samochód można parkować bezpośrednio pod nim. Taki obrazek widujemy często w osiedlach oraz przy budowie domków jednorodzinnych na przedmieściach, gdzie działki pod zabudowę są bardzo wąskie. Zobacz również projekty domów na wąską działkę - pracownia-projekty.dom.pl


Garaż wolno stojący w projekcie domu jednorodzinnego


Budując dom jednorodzinny możemy skorzystać z garażu, który nie przylega do niego. Może być to osobny, murowany budynek, w pełni wyposażony w media. Na taki wariant decydują się często panowie, którzy kochają popołudniowe majsterkowanie przy swoich ukochanych czterech kółkach. Alternatywą (bardzo dobrze przyjmującą się w naszych warunkach) jest skorzystanie z wiaty drewnianej. Jest to zadaszenie, które chroni nasz samochód, tańsze i prostsze w realizacji.Minusem garażu wolno stojącego jest to, że wymaga dopasowania do aranżacji budynku – dodatkowych prac, które oczywiście niemało kosztują. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych dojście do garażu jest mało komfortowe. Musimy jednak zaznaczyć, że taki garaż w projekcie domu jednorodzinnego to gwarancja dużej przestrzeni do przechowywania narzędzi, mebli ogrodowych czy grilla.


Garaż umieszczony w bryle budynku w projekcie domu jednorodzinnego


Projekt domu jednorodzinnego z garażem w takim wariancie ogranicza nam przestrzeń użytkową. Jeśli jest zlokalizowany w piwnicy, to dodatkowo podraża sprawę, gdyż wymagane są kosztowne prace ziemne i odwadniające. Jednak jego bezpośrednie sąsiedztwo z domem jest atutem, gdy na dworze panuje niska temperatura lub występują opady. Także oszczędność przydomowej przestrzeni może być plusem – w to miejsce projekt domu jednorodzinnego może zawierać altanę ogrodową lub oczko wodne.


Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę