OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Zagubione faktury? Z cyfrowym archiwum to nie problem

redakcja | 15.02.2018
Zagubione faktury? Z cyfrowym archiwum to nie problem

Przechowywanie dokumentów to wbrew pozorom skomplikowany oraz wymagający proces, w którym wystarczy jeden błąd albo zwykły przypadek, aby zniszczeniu uległy niezwykle ważne dane. Z tego między innymi powodu firmy, instytucje oraz urzędy odchodzą od papierowego przechowywania dokumentów i danych na rzecz elektronicznych archiwów. Wirtualnie przechowywanie dane są nie tylko bezpieczniejsze, chronione przed zagubieniem i zniszczeniem, ale również łatwiej dostępne.


Znikające dokumenty

W skali ogromnej korporacji jeden znikający dokument nie ma w zasadzie większego znaczenia. Statystyki wskazują jednak, że im większa firma, tym przypadkowych zaginięć zdarza się o wiele więcej. Firmy muszą więc wdrażać coraz nowocześniejsze rozwiązania, które pozwalają im na bezpieczne i przede wszystkim trwałe przechowywanie dokumentów i prawidłowe zarządzanie fakturami. Takim rozwiązaniem są elektroniczne archiwa połączone z elektronicznym obiegiem dokumentów.

Zastosowanie archiwum elektronicznego

Początkowo z takiej formy archiwizowania korzystały głównie międzynarodowe firmy, które posiadają swoje siedziby i filie w różnych częściach świata. Z biegiem czasu dołączyli do nich krajowi gracze, przede wszystkim z branży telekomunikacyjnej i bankowej. W ostatnich latach obserwuje się zwiększający się wzrost zastosowania elektronicznego archiwum w urzędach i instytucjach państwowych, ale także w szkołach, bibliotekach, na uczelniach wyższych, muzeach oraz... archiwach historycznych. Wciąż jednak najwięcej korzyści osiągają firmy działające w sektorach:
- transportu, lotnictwa i turystyki
- handlu i sprzedaży, sklepy, hurtownie, magazyny
- bankowym i ubezpieczeniowym
- telekomunikacyjnym, informacyjnym
Tak szerokie zastosowanie elektronicznego archiwum wyraźnie pokazuje, że archiwizacji ulegają nie tylko dokumenty finansowe, jak faktury, rachunki czy różnego rodzaju umowy i aneksy. Archiwizacji z powodzeniem można poddać też każdy inny dokument, który jest ważny dla firmy lub jego przechowywanie jest wymagane przez prawo.

Elektroniczne duplikaty

Bardzo popularnym systemem archiwizacji danych jest dwustopniowość: dokumenty przechowywane są jednocześnie w formie elektronicznej, jak i cyfrowej. Takie rozwiązanie pozwala firmie na częściowe oszczędności, ale przede wszystkim wprowadzana znaczne usprawnienie w przesyłaniu i wymianie danych pomiędzy pracownikami i placówkami. Elektroniczne archiwum bazujące na wirtualnym obiegu dokumentów pełni rolę cyfrowych duplikatów: oryginały dokumentów pozostają na miejscu, ale do kopii ma dostęp każdy uprawniony pracownik.

Sprawdzony czytnik OCR:

http://www.primesoft.pl/pl/czytnik-ocr

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   0
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)
Siejba Ostrów Wielkopolski ul. Plac 23 Stycznia 30, 63-400 Ostrów Wielkopolski
R Y S O W N I A O S T R O W ul. PLAC 23 STYCZNIA 4I, 63-400 OSTROW WIELKOPOLSKI
Serwis Laptopów i Elektroniki ul. Chodkiewicza 8A, 63-400 Ostrów Wielkopolski


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Pracownik Tapicerni Jednostkowej 18-sty   (do końca 12 dni)
Operator wózka widłowego - przyuczenie 18-sty   (do końca 12 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie