OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Rower miejski - przerwa zimowa

redakcja | 07.12.2017
Rower miejski - przerwa zimowa

Jeszcze tylko do czwartku mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą wypożyczać rowery miejskie. 1 grudnia charakterystyczne czerwone rowery znikną z ulic. Zimą czeka je przegląd techniczny. Powrócą wiosną, po zimowej przerwie.


- Ostrowski Rower Miejski to czwarty w Wielkopolsce i najmłodszy w Polsce system Nextbike. Uruchomiliśmy go 11 października, niecałe 2 miesiące temu. To czas, w którym wspólnie z miastem pilotażowo testujemy system i jego użyteczność, przed kolejnymi, pełnymi już, sezonami – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.


Do tej pory z 20 ostrowskich rowerów skorzystano ponad 250 razy. W systemie zarejestrowało się niemal 200 osób. Z systemu skorzystało również kilkanaście osób zarejestrowanych w innych systemach Nextbike. To dobry wynik biorąc pod uwagę nieprzyjemną, jesienną pogodę. -Ostrowskie Rowery Miejskie można wypożyczać na stacjach Olimpijska i Dworzec PKP. To podkreślenie podstawowych funkcji, jakie rower ma spełniać – rekreacyjnej i transportowej. To dobrze, że miasto chce rozbudowywać ten projekt. Ostrów Wielkopolski włącza się do globalnej sieci Nextbike, a jego mieszkańcy mogą wypożyczać rowery w Kaliszu, Poznaniu, Wrocławiu i ponad dwudziestu innych miastach w Polsce korzystając z jednego konta w systemie. To taki rowerowy >>wspólny bilet<< obejmujący swym zasięgiem Polskę i wiele miast na świecie – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz.


- Systemem Ostrowskiego roweru miejskiego został dobrze przyjęty przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. To jednak dopiero jego początek. Chcemy go systematycznie rozbudowywać. Nasze rowery powrócą na ulice miasta najpóźniej 1 marca przyszłego roku. Krótka przerwa zimowa zostanie wykorzystana na przeglądy techniczne sprawności sprzętu, tak, aby na wiosnę mieszkańcy mogli cieszyć się niezawodnym sprzętem rowerowym – mówi Beata Klimek Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.


Osoby, które już posiadają konto Nextbike, mogą wypożyczać w Ostrowie Wielkopolskim rowery bez dodatkowej rejestracji. Nowi użytkownicy powinni się zarejestrować na stronie www.OstrowskiRowerMiejski.pl. Aby aktywować konto, należy zasilić je kwotą co najmniej 10 złotych. Będą z niej finansowane późniejsze wypożyczania. Tylko te dłuższe, ponieważ pierwsze 4 godziny każdego wypożyczenia są w Ostrowie Wielkopolskim całkowicie bezpłatne. Zgromadzone środki można wykorzystać w tym lub kolejnym sezonie w dowolnym systemie Nextbike w Polsce i na świecie. W przypadku likwidacji konta, Nextbike zwraca całą znajdującą się na nim kwotę.


Ostrowski Rower Miejski powróci na ulice miasta na wiosnę.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   0
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

R Y S O W N I A O S T R O W ul. PLAC 23 STYCZNIA 4I, 63-400 OSTROW WIELKOPOLSKI
Serwis Laptopów i Elektroniki ul. Chodkiewicza 8A, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Biuro Detektywistyczne Global Service ul. Paderewskiego 2-6, 63-400 Ostrów
DKJ-system Ostrowska 28, 62-872 Godziesze Małe
"Kraina-Uśmiechu" Paulina Kmiecik ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA+ Dodaj za darmo ogłoszenie