OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Proste pomysły na dekorację domu jesienią

redakcja | 25.10.2017
Proste pomysły na dekorację domu jesienią

Girlandy, halloweenowe dynie, czy może słoiki pełne żołędzi i kasztanów? Jesień urzeka feerią barw i pozostawia szerokie pole do popisu dla każdej osoby chcącej wzbogacić przestrzeń własnoręcznie stworzonymi drobiazgami z duszą. Dzięki odpowiednim dekoracjom można polubić nawet czas deszczu i słoty.


Jednym ze sposobów na poprawę nastroju po odejściu ciepłych, letnich dni, będzie otoczenie się pięknymi przedmiotami. Wiele z nich można znaleźć korzystając z takich stron, jak np. prezenty.pl lub innych sklepów internetowych. Równie sporo można wykonać niewielkim nakładem sił i kosztów we własnym domu.


Girlandy z kolorowego papieru lub bibuły na pewno dodadzą barw każdemu pomieszczeniu, zwłaszcza w domach jednorodzinnych. To także świetny pomysł na wspólną zabawę z dziećmi i doskonały sposób na udekorowanie sieni lub przedpokoju. Niezbędne materiały można zdobyć z łatwością i niewielkim kosztem, a radości będzie co niemiara.


Zwyczaj wycinania halloweenowych dyń przywędrował do nas zza oceanu w latach 90. Ta barwna tradycja dobrze przyjęła się w polskich domach, bo dodaje żywych barw wtedy, kiedy za oknem zaczyna ich brakować. Wystarczy wyciąć buźkę, wydobyć wnętrze dyni i wstawić do środka świeczkę, by zwykłe warzywko zmieniło się w fantastyczną lampkę. Wspólne przygotowywanie dyń na Halloween może zmienić się w zabawę z najbliższymi.


Słoiki żołędzi i kasztanów to równie znakomity sposób na zacieśnienie rodzinnych więzi. Wystarczy pozbierać trochę owoców jesieni podczas weekendowego spaceru i umieścić w słoikach lub szklanych naczyniach. Im bardziej fantazyjne kształty naczyń tym lepiej. Wersja zaawansowana to umieszczenie kasztanów w szklance i wstawienie tam świecy. Efekt to bardzo romantyczne źródło światła.

Żołędzie i kasztany znakomicie sprawdzą się także jako materiał do zabaw malarskich. Wystarczy komplet farb akwarelowych i małe plastikowe pudełeczko, by za pomocą potrząsania uzyskać abstrakcyjne wzorki. To kolejny sposób na świetną zabawę z dziećmi!


Jeżeli ze względu na bezpieczeństwo unikasz świec, przygotuj z rodziną papierowe dynie. Wystarczy pociąć kilka arkuszy kolorowego papieru na paski różnej długości, które następnie należy zgiąć w harmonijkę. Na szczyt dyni warto umieścić zielony listek i łodyżkę z papieru. Wspólne przygotowywanie dyń to znakomity sposób na spędzenie deszczowego popołudnia i urozmaicenie czasu milusińskim.

Wazony w kolorach jesieni pięknie udekorują każde okno. Można ja nabyć na portalach, ale równie łatwo będzie przygotować je samemu. Wystarczy kilka słoików średniej wielkości, np. po produktach spożywczych oraz trochę farby w ciepłych, jesiennych kolorach. Pomaluj je od wewnątrz i pozostaw do wyschnięcia. Oczywiście poza kolorem możesz wprowadzić także napisy, np. „kocham cię”. Gotowe wazony znakomicie sprawdzą się na parapecie w listopadowy dzień.

Powodzenia! Jesień da się lubić!

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę