OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Organizacja wesela - jak obniżyć koszty?

redakcja | 24.10.2017
Organizacja wesela - jak obniżyć koszty?
Foto: Pixabay.com

Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyczyn. Ogrom spraw, które należy rozsądnie zaplanować, przewidzieć, załatwić czy kupić wydaje się nie mieć końca. Podobnie wrażenie dotyczy kosztów związanych z tym jakże ważnym dniem – wydatki ślubne mogą sięgać całkowicie astronomicznych kwot. Jest jednak kilka tricków, dzięki którym można obniżyć koszty związane z organizacją tego dnia. Sprawdź, jakie są to sposoby.


Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego nawet dla kilkudziesięciu osób (a przecież zdarzają się huczne imprezy na 200 osób) to niemały wydatek. Szacuje się, że wydatki związane z weselem na 70 osób to koszt około 30 tysięcy złotych. Pary młode w perspektywie tak ogromnych kwot dość często borykają się z dylematem, jak je obniżyć: czy ograniczyć liczbę gości, a może wziąć kredyt? Jednak zadłużenie się już na samym początku małżeńskiego życia nie jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Istnieje kilka tricków, które mogą pomóc w rozsądnym zaplanowaniu ślubnego budżetu.


O ile na wydatki poniesione w USC nie mamy wpływu i wszelkie opłaty należy uiścić, jak również wiadomo, ile w każdej parafii wynosi przysłowiowe „co łaska”, tak w przypadku wielu spraw możemy znaleźć korzystniejszą alternatywę.


Strój młodych to pierwsza kwestia, na której możemy nieco zaoszczędzić. Wiadomo – garnitur szyty na miarę u dobrego krawca kosztuje krocie. Ten zakupiony jako stricte „ślubny” bywa droższy o kilkadziesiąt procent od podobnego, „zwykłego”- zakupionego w sklepie. Ta zasada dotyczy wszelkich ślubnych zakupów – zazwyczaj to, co „ślubne” bywa droższe od swoich zamienników. Ślubne garnitury, ślubne muchy, ślubne buty, ślubna biżuteria czy bielizna to tylko zazwyczaj kwestia marketingu. Podobne (o ile nie takie same!) produkty możemy znaleźć w niższych cenach, bez „ślubnej” metki. Wydatki można nieco zniwelować wybierając suknię panny młodej – dość częstą praktyką jest wypożyczenie sukni z komisu czy zakup używanej, można polować na wyprzedaże końcówek kolekcji w salonach mody ślubnej czy obniżki związane z końcem sezonu ślubnego.


Muzyka na weselu jest niezwykle istotnym elementem, a oszczędności mogą pojawić się w budżecie w przypadku, gdy zamiast kilkuosobowego zespołu grającego na żywo, wybierzemy DJ-a, który może sprostać wszelkim gustom muzycznym, dodatkowo animując gości do zabawy. Taka alternatywa naprawdę sprawdza się bardzo dobrze.


Dodatkowe fundusze możemy zgromadzić samodzielnie wykonując ozdoby, dekoracje sali i kościoła, a także ślubną papeterię. Najmodniejszym trendem obecnego sezonu są śluby w klimacie boho. Bardzo łatwo stworzyć atmosferę rustykalnego przyjęcia – wystarczą świece w lampionach, elementy koronki, juty, naturalnych sznurków oplecionych np. na butelkach, bukiety polnych kwiatów, szyszki i gałęzie, które możemy znaleźć w każdym parku czy lesie.


Cennym narzędziem dla przyszłych małżonków może okazać się Wirtualny Organizer Ślubny, który dostępny jest na platformie Wedding.pl. Aplikacja ta doskonale podpowie, na czym można zaoszczędzić pieniądze, pomoże rozsądnie nimi gospodarować podczas organizacji tego jakże ważnego dnia.

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   0
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Jobot24 sp. z o.o. ul. Namysłowska 2/43, 03-433 Warszawa
Autoserwis Automax Aleja Prymasa Tysiąclecia 40/134, 01-242 Warszawa
"Kraina-Uśmiechu" Paulina Kmiecik ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
WRO_59 ul. Wrocławska 59, 62-800 Kalisz
HOT SHOP ul. Kościelna 9 (w sionce ), 63-400 Ostrow Wlkp


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Inżynier Produkcji dziś   (do końca 6 dni)
MECHANIK 200.204 dziś   (do końca 6 dni)
Lider zespołu produkcyjnego dziś   (do końca 13 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie