OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Gdzie szukać najlepszych kursów walut?

redakcja | 25.09.2017
Gdzie szukać najlepszych kursów walut?

Wymiana waluty wcale nie jest łatwym zadaniem, jeśli nie chcemy na tym stracić – a stacjonarne kantory oferują różne kwoty, zaś porównanie ich ofert jest zadaniem żmudnym i czasochłonnym. To zadanie zdecydowanie mogą nam ułatwić kantory internetowe.


Serwisy zajmujące się wymianą walut są niezwykle proste w obsłudze – wystarczy rejestracja (zajmująca najwyżej kilka minut) i błyskawicznie możemy wymieniać waluty. Z pewnością jest to rozwiązanie znacznie wygodniejsze niż piesze wycieczki do stacjonarnych kantorów, które wcale nie słyną z niskich marż.


Giełdy walut

To mniej popularna metoda niż internetowe kantory, jednak jak najbardziej godna uwagi – w tym przypadku wymiana odbywa się nie za pośrednictwem odpowiedniej firmy, lecz bezpośrednio między użytkownikami, którzy sami określają kursy. Dużym plusem jest to, że w tym przypadku kupna i sprzedaży kurs jest często niemal identyczny i raczej nie odbiega od średniego kursu światowego. Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że to zdecydowanie nie najszybsza metoda wymiany i jeśli zależy nam na czasie, to nie będzie to dobre rozwiązanie.


Kantory online

Kantory internetowe oferują bardzo dobre kursy dzięki niskim spreadom walutowym. Jest to także błyskawicznie rozwijający się rynek – raport „Kantory online…” firmy Interaktywnie.com oszacował wielkość rynku e-kantorów w 2016 r. na około 35–40 miliardów złotych. Oznacza to około 15% wzrostu i choć chwilowo tendencja ta odrobinę wyhamowała, wciąż jest to wartość niespotykana w ogromnej większości usług internetowych.


Najważniejszą zaletą kantorów online jest przede wszystkim dostępność – wymiany możemy dokonać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, nie będąc zmuszonymi do skorzystania z usługi kantoru jedynie w godzinach jego funkcjonowania. Co więcej, kantory internetowe udostępniają często także wykresy wartości konkretnej waluty – na przykład kursy walut w kantoronline.pl przedstawione są w formie czytelnych wykresów i pozwalają nam na wybranie najdogodniejszego momentu na wymianę. Warto korzystać z takiej informacji i osiągać dzięki temu jak największe korzyści. W przypadku wymiany większych kwot możemy zyskać nawet kilkaset złotych więcej, niż gdybyśmy dokonywali wymiany za pośrednictwem tradycyjnego kantoru!


Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   0
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

"Kraina-Uśmiechu" Paulina Kmiecik ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
WRO_59 ul. Wrocławska 59, 62-800 Kalisz
HOT SHOP ul. Kościelna 9 (w sionce ), 63-400 Ostrow Wlkp
Lexius sp. z o.o. ul. Skarszewska 2, 62-800 Kalisz
MER Serwis Komputerowy ul. Zofii Nałkowskiej, 63-430 Ostrów Wielkopolski


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Kompleksowe tworzenie stron www.... dziś   (do końca 6 dni)
Holandia-fabryka serów-Job Service Kalisz dziś   (do końca 6 dni)
Holandia- pakowanie produktów spożywczych dziś   (do końca 6 dni)
Praca dla pracownikow ze wschodu dziś   (do końca 6 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie