OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Gdzie szukać najlepszych kursów walut?

redakcja | 25.09.2017
Gdzie szukać najlepszych kursów walut?

Wymiana waluty wcale nie jest łatwym zadaniem, jeśli nie chcemy na tym stracić – a stacjonarne kantory oferują różne kwoty, zaś porównanie ich ofert jest zadaniem żmudnym i czasochłonnym. To zadanie zdecydowanie mogą nam ułatwić kantory internetowe.


Serwisy zajmujące się wymianą walut są niezwykle proste w obsłudze – wystarczy rejestracja (zajmująca najwyżej kilka minut) i błyskawicznie możemy wymieniać waluty. Z pewnością jest to rozwiązanie znacznie wygodniejsze niż piesze wycieczki do stacjonarnych kantorów, które wcale nie słyną z niskich marż.


Giełdy walut

To mniej popularna metoda niż internetowe kantory, jednak jak najbardziej godna uwagi – w tym przypadku wymiana odbywa się nie za pośrednictwem odpowiedniej firmy, lecz bezpośrednio między użytkownikami, którzy sami określają kursy. Dużym plusem jest to, że w tym przypadku kupna i sprzedaży kurs jest często niemal identyczny i raczej nie odbiega od średniego kursu światowego. Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że to zdecydowanie nie najszybsza metoda wymiany i jeśli zależy nam na czasie, to nie będzie to dobre rozwiązanie.


Kantory online

Kantory internetowe oferują bardzo dobre kursy dzięki niskim spreadom walutowym. Jest to także błyskawicznie rozwijający się rynek – raport „Kantory online…” firmy Interaktywnie.com oszacował wielkość rynku e-kantorów w 2016 r. na około 35–40 miliardów złotych. Oznacza to około 15% wzrostu i choć chwilowo tendencja ta odrobinę wyhamowała, wciąż jest to wartość niespotykana w ogromnej większości usług internetowych.


Najważniejszą zaletą kantorów online jest przede wszystkim dostępność – wymiany możemy dokonać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, nie będąc zmuszonymi do skorzystania z usługi kantoru jedynie w godzinach jego funkcjonowania. Co więcej, kantory internetowe udostępniają często także wykresy wartości konkretnej waluty – na przykład kursy walut w kantoronline.pl przedstawione są w formie czytelnych wykresów i pozwalają nam na wybranie najdogodniejszego momentu na wymianę. Warto korzystać z takiej informacji i osiągać dzięki temu jak największe korzyści. W przypadku wymiany większych kwot możemy zyskać nawet kilkaset złotych więcej, niż gdybyśmy dokonywali wymiany za pośrednictwem tradycyjnego kantoru!


Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   0
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Siejba Ostrów Wielkopolski ul. Plac 23 Stycznia 30, 63-400 Ostrów Wielkopolski
R Y S O W N I A O S T R O W ul. PLAC 23 STYCZNIA 4I, 63-400 OSTROW WIELKOPOLSKI
Serwis Laptopów i Elektroniki ul. Chodkiewicza 8A, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Biuro Detektywistyczne Global Service ul. Paderewskiego 2-6, 63-400 Ostrów
DKJ-system Ostrowska 28, 62-872 Godziesze Małe


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Operator maszyn dziś   (do końca 13 dni)
Pracownik magazynu dziś   (do końca 13 dni)
Pracownik produkcji dziś   (do końca 13 dni)
Lider zespołu produkcyjnego dziś   (do końca 13 dni)
Specjalista ds. kadr i płac dziś   (do końca 13 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie