OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych

Marcin Nowacki | 24.07.2017

23 lipca na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu - LOTOS MPPK. Turniej ten powrócił do Ostrowa po 30 letniej przerwie a lokalni żużlowcy wzięli w nim udział jako gospodarze zawodów. Oprócz zawodników TŻ Ostrovii w zawodach udział wzięły drużyny z Zielonej Góry, Gorzowa, Wrocławia, Grudziądza, Torunia i Łodzi. Obrońcą tytułu była drużyna z Wrocławia, a do faworytów zaliczani byli również zawodnicy z Zielonej Góry i Gorzowa. I to właśnie te trzy drużyny miały podobny dorobek punktowy po połowie turnieju, ale po incydencie w 11 wyścigu czerwoną kartką ukarany został zawodnik Betard Sparty Wrocław - Tomasz Jędrzejak, który został wykluczony do końca zawodów za niesportowe zachowanie. Wrocławianie jednak za sprawą świetnie spisującego się Indywidualnego Mistrza Polski - Szymona Woźniaka przedłużyli swoje szanse na medal praktycznie do ostatniej fazy spotkania. W dodatkowym wyścigu o brązowy medal Szymon Woźniak po pięknej walce uległ Krzysztofowi Buczkowskiemu z Grudziądza. Ostatecznie zawody wygrała para Gorzowska: Krzysztof Kasprzak i Bartosz Zmarzlik. Na drugim miejscu uplasowali się ich sąsiedzi z Zielonej Góry: Jarosław Hampel i Piotr Protasiewicz. Trzecie miejsce po wyścigu dodatkowym zajęli Grudziądzanie: Krzysztof Buczkowski i Krystian pieszczek.