OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..
OC - musisz mieć, ale nie musisz przepłacać

OC - musisz mieć, ale nie musisz przepłacać

redakcja | 24.07.2017

OC trzeba mieć – to wie każdy kierowca. Dlaczego istnieje taki obowiązek, jakie korzyści daje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i na co zwracać uwagę przy jego wyborze to już jednak zagadnienia, które dla wielu pozostają nie do końca zrozumiałe. W artykule je wyjaśniamy – przeczytaj i dowiedz się więcej na temat OC, czyli ubezpieczenia, które dotyczy również Ciebie!


Dlaczego musisz mieć OC

OC to nie dodatkowy podatek, z którego finansuje się rząd, lecz realne ubezpieczenie zapewniające konkretną ochronę przed odpowiedzialnością cywilną za szkody i obrażenia wyrządzone przez kierowcę w ruchu drogowym. W praktyce działa ono tak, że po spowodowaniu wypadku, stłuczki lub kolizji sprawca, który posiada ważne OC, nie musi płacić poszkodowanym za wyrządzone szkody i obrażenia, ponieważ odszkodowanie wypłaca ubezpieczyciel.

 

Jeżeli narzekasz na przymus wykupywania OC, wyobraź sobie, co by było, gdybyś bez tego ubezpieczenia uderzył w stojącego przed Tobą na światłach nowego Mercedesa. Koszt naprawy tylnego zderzaka, świateł i bagażnika – 15 000 zł, które musisz wypłacić poszkodowanemu w ciągu 7 dni. Nie mówiąc już o tym, że spowodowanie ciężkich obrażeń fizycznych „kosztowałby” znacznie więcej. Czy teraz zdajesz sobie sprawę, dlaczego OC jest obowiązkowe i każde auto musi być nim objęte?

 

Jak płacić mniej za OC

W porządku, ubezpieczenie trzeba mieć, ale kto powiedział, żeby za nie przepłacać? Wprost przeciwnie – w przypadku OC jedyną rolę odgrywa cena. Powód jest banalny: niezależnie od wysokości składki polisa zawsze działa tak samo, pokrywając ewentualne szkody spowodowane przez kierowcę. Jej zakres odgórnie ustalają odpowiednie przepisy, które może zmienić jedynie władza wykonawcza.

 

Żeby nie przepłacać, musisz spełnić jeden warunek: porównać jak najwięcej polis pod względem wysokości składki i spośród nich wybrać najtańszą. Jak to zrobić, żeby nie tracić godzin na weryfikowaniu kolejnych ofert? U agenta ubezpieczeniowego, w multiagencji lub porównać OC przez internet dzięki kalkulator-oc-ac.auto.pl. Co prawda wizyta u agenta lub w multiagencji wymaga poświęcenia czasu, ale pozwala w kilka chwil porównać ceny u kilku lub kilkunastu ubezpieczycieli przy użyciu specjalnej porównywarki, którą dysponują agenci.

 

Jeśli chcesz oszczędzić czas, skorzystaj z takiej porównywarki w domu, znajdując i kupując tanie OC - kalkulator-oc-ac.auto.pl jest jej przykładem. Wymaga ona uzupełnienia specjalnego formularza, w którym należy odpowiadać na pytania o dane osobowe, historię ubezpieczeniową i parametry auta. To wszystko – następnie wyświetla się tabelka z ofertami posortowanymi od najtańszej do najdroższej. Tanie OC jest w zasięgu jednego kliknięcia!

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   0
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

"Kraina-Uśmiechu" Paulina Kmiecik ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
WRO_59 ul. Wrocławska 59, 62-800 Kalisz
HOT SHOP ul. Kościelna 9 (w sionce ), 63-400 Ostrow Wlkp
Lexius sp. z o.o. ul. Skarszewska 2, 62-800 Kalisz
MER Serwis Komputerowy ul. Zofii Nałkowskiej, 63-430 Ostrów Wielkopolski


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Biuro matrymonialne Serenada dziś   (do końca 6 dni)
Biuro matrymonialne Serenada Poznań dziś   (do końca 6 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie