OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Polska – Rosja coraz bliżej

redakcja | 27.05.2017
Polska – Rosja coraz bliżej

Mecze żużlowej reprezentacji Polski w naszym mieście stały się już swego rodzaju tradycją. Po rocznej przerwie najlepszy żużlowy zespół świata wraca do Ostrowa. 14 czerwca mieszkańcy miasta będą mogli emocjonować się zawodami na najwyższym światowym poziomie – zmierzą się tu bowiem reprezentacje Polski i Rosji.


14 czerwca tego roku, na ostrowskim torze, rozegrany zostanie mecz żużlowych reprezentacji Rosji i Polski. To wielkie sportowe święto dla naszego miasta. Ostrów od kilku lat daje się poznać jako miejsce organizacji spotkań żużlowych na najwyższym światowym poziomie. Ostrowskie zawody są często transmitowane w wielu krajach całego świata.


To kolejne wspólne przedsięwzięcie miasta oraz firmy One Sport. Finał SEC i Speedway Best Pairs okazały się ogromnym sukcesem organizacyjnym i przyciągnęły na ostrowski stadion tysiące kibiców. W przygotowanie tegorocznego widowiska zaangażowało się Towarzystwo Żużlowe Ostrovia, które również ma za sobą organizację znakomitych zawodów. Podczas rozgrywania meczu Polska – Rosja klub zorganizuje memoriał upamiętniający Rifa Saitgarijewa.


- Myślę, że w takim składzie organizacyjnym mecz polskiej reprezentacji będzie rewelacyjną imprezą sportową z niesamowitą oprawą i wielkimi emocjami – zapewnia Beata Klimek.


Mecz poświęcony zostanie Vitalijowi Biełousowowi. Ne jego rehabilitację wolontariusze fundacji DW#43 zbierać będą pieniądze na ostrowskim stadionie.


Dla obu drużyn będzie to ostatni sprawdzian przed lipcowym Drużynowym Pucharem Świata w Lesznie, gdzie reprezentacja Polski będzie broniła złotego medalu, wywalczonego przed rokiem. Na torze w Ostrowie zobaczymy najlepszych polskich żużlowców, którzy zaliczają się do światowej czołówki.


Ostrowskie zawody transmitować będzie stacja Eleven Sport.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę