OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Czy mieszkanie faktycznie może być dla nas inwestycją?

redakcja | 18.05.2017
Czy mieszkanie faktycznie może być dla nas inwestycją?

Nie da się ukryć, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup swojego mieszkania, bowiem zależy im na tym, aby mieć własne cztery katy. Niemniej jednak, nie brakuje również ludzi, dla których taki zakup to życiowa inwestycja. Czy faktycznie wydanie kilkuset tysięcy złotych może się kiedyś zwrócić i przynieść nam dochód? 


Mieszkania na wynajem

Jest to właśnie jedna z najbardziej popularnych opcji, która rzeczywiście pozwala na osiąganie przychodów z wynajmowania mieszkania innym osobom. Niemniej jednak, należy liczyć się z tym, że zwrot z takich inwestycji może być dopiero za kilka lat. Jeśli ktoś zajmuje się inwestowaniem w nieruchomości, to może za kilka lat cieszyć się całkiem stabilnym przychodem pasywnym. Warto od razu wspomnieć, że nie trzeba mieć kilku milionów złotych na zakup pewnej ilości mieszkań, bowiem jeśli dobrze się to wszystko zorganizuje, to można opierać się głównie na kredytach bankowych, gdzie wymagana jest wyłącznie wpłata wkładu własnego, który stanowi maksymalnie 20% ceny mieszkania, w zależności od tego, w jakim banku zdecydujesz się na kredyt. 


Gdzie szukać informacji? 

Najlepiej jest zwrócić się do dewelopera, który sprzedaje mieszkania w danych miastach, np. http://www.apm-development.com.pl/. Tam eksperci bardzo szczegółowo opowiedzą o poszczególnych inwestycjach, jak również nakierują na właściwe działania, abyś wiedział, do jakich banków najlepiej udać się po kredyt. Natomiast, jeśli mówimy o zorganizowaniu całego procesu kupowania kilku mieszkań pod wynajem, to najlepiej byłoby się zwrócić w takiej sprawie do doświadczonych specjalistów, którzy znają się na rzeczy i będą mogli opracować dla Ciebie właściwą strategię. 


Jeśli nigdy tego nie robiłeś, to zdecydowanie nie warto samodzielnie podejmować wszystkich decyzji, bez wcześniejszej konsultacji z doświadczoną osobą. Może skończyć się to w ten sposób, że zwyczajnie przepłacisz lub stracisz część swoich pieniędzy na nieudanej transakcji. 


Dobra wiadomość jest również taka, że można w internecie znaleźć wiele blogów, które traktują o inwestowaniu w nieruchomości i są to przeważnie strony takich osób, które mają w tym spore doświadczenie i są praktykami. Właśnie na takich należy się skupiać, bowiem wtedy masz pewność co do prawdziwości zdobywanych informacji. Warto również zainteresować się kursami odnośnie inwestowania w nieruchomości, bo mimo, że płatne, to zawierają sporo interesujących rzeczy. 

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   1
Wiktor   18:43 | 11.07.2017 napisał(a):

Czytałem takie zestawienie, że dzięki wciąż utrzymującym się niskim stopom procentowym możemy nawet część zakupu pod wynajem sfinansować kredytem hipotecznym. Nie mam za dużych dochodów, ale dzięki wysokiemu wkładowi własnemu, który uzyskałem ze spadku wyszło na https://hipoteki.net/kalkulator-kredytu-hipotecznego/ że mogę śmiało się starać, a dodatkowe pieniądze się przydadzą co miesiąc a mieszkania nikt mi nie zabierze później

FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

DKJ-system Ostrowska 28, 62-872 Godziesze Małe
Jobot24 sp. z o.o. ul. Namysłowska 2/43, 03-433 Warszawa
Autoserwis Automax Aleja Prymasa Tysiąclecia 40/134, 01-242 Warszawa
"Kraina-Uśmiechu" Paulina Kmiecik ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
WRO_59 ul. Wrocławska 59, 62-800 Kalisz


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Specjalista ds.komunikacji wewnętrznej i PR dziś   (do końca 13 dni)
Specjalista ds.kadr i płac dziś   (do końca 13 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie