OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Ulica Śmigielskiego – prace idą pełną parą

redakcja | 20.04.2017
Ulica Śmigielskiego – prace idą pełną parą

Trwają prace modernizacyjne przy ulicy Śmigielskiego. Wykonawca – firma Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna potraktował tę inwestycję priorytetowo, dzięki czemu, już po dwóch tygodniach prac, widać ich duże efekty.


Ulica Śmigielskiego stanowi oś komunikacyjną tej części miasta. Stan nawierzchni ulicy, z której codziennie korzystają tysiące ostrowian, od wielu lat ulegał pogorszeniu.


- Kompleksowy remont zarówno jezdni, jak i chodników, a także rozwiązania dla rowerzystów poprawią nie tylko warunki ruchu użytkowników, ale też wygląd tej części miasta, tym bardziej, że po zakończeniu prac budowlanych wykonane zostaną również nasadzenia zieleni – mówi Beata Klimek, prezydent miasta.


W tej chwili trwają tu wzmożone prace budowlane. Po jednej stronie jezdni ułożono już kostkę brukową chodnika oraz przygotowano podbudówkę pod ścieżkę rowerową.


- Nie zapominamy o rowerzystach, dla których, na całej długości ulicy, powstanie obustronna ścieżka rowerowa - ścieżka z betonu asfaltowego, po którym użytkownikom jednośladów jeździ się wygodniej, niż po kostce. Z kostki natomiast wykonane będą chodniki – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.


Po drugiej stronie ulicy pracownicy wykonawcy wyrównują nawierzchnię pod kostkę brukową chodnika. Wymieniona została także część krawężników.


To pierwszy etap modernizacji ulicy Śmigielskiego. Prace na odcinku od ulicy Paderewskiego do ulicy Waryńskiego planowo zakończone zostaną w maju tego roku. Jeszcze w tym roku, po zakończeniu tego etapu inwestycji, wykonana zostanie jej druga część – od ulicy Waryńskiego do ulicy Ledóchowskiego. Tutaj także, wzorem pierwszej części inwestycji, wybudowana będzie ścieżka rowerowa oraz chodniki.


Remont 355-metrowego odcinka ulicy Śmigielskiego kosztować będzie miasto blisko 470 tysięcy złotych.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   0
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Busy do Holandii Mikianna-Bus ul. strzelecka, 63-400 Ostrów Wlko
elektro serwis eco ul. kościuszki 12, 63-400 ostrów wlkp
Zuh nowak ul. Leśna, 62-571 Żychlin
Lexius sp. z o.o. ul. Skarszewska 2, 62-800 Kalisz
MER Serwis Komputerowy ul. Zofii Nałkowskiej, 63-430 Ostrów Wielkopolski


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA+ Dodaj za darmo ogłoszenie