OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Trolle są wesołe-bądź i Ty!

redakcja | 20.04.2017
Trolle są wesołe-bądź i Ty!

Możemy zaprzeczać, protestować i buntować się – niewiele to jednak zmieni! Kino, telewizja, bajki istnieją w życiu dzieci, a zadaniem dorosłych jest uczynienie z tego faktu atutu, nie przeszkody dla emocjonalnego, komunikacyjnego i społecznego dojrzewania.


Rozwój społeczny dziecka rozpoczyna się w rodzinie, następnie pogłębiany jest przez towarzystwo kolegów i koleżanek, by w pełni realizować się w dorośle już pełnionych funkcjach społecznych. Wspólne wyjście do kina tak właśnie należy traktować, jako narzędzie do rozwoju społecznego. Rodzi ono poczucie wspólnoty wynikające ze współuczestniczenia w kulturze, daje okazje do rozmów, niejednokrotnie dotyczących rzeczy istotnych: emocji, postaw i wartości, jest formą rozrywki i relaksu dla wszystkich uczestników.


Korzystanie z oferty kinowej adresowanej do najmłodszych sprzyja również rozwojowi komunikacji werbalnej i niewerbalnej bez względu na wiek dziecka. Niejednokrotnie przerysowane, bardzo wyraźne miny, pozy bajkowych bohaterów stanowią element edukacyjny w tej materii dla dziecka, które w naturalny sposób rozpoczyna identyfikować uśmiech z poczuciem szczęścia i radości, a podkówkę ze smutkiem i rozczarowaniem.


Bajkowa definicja optymizmu.

W „Trollach” bajce z 2016 roku dużo śmiechu, radości i poczucia wspólnoty wynikającej z przyjaźni i wzajemnej odpowiedzialności. „Trolle” dają okazję do zestawienia optymizmu w widzeniu świata z pesymizmem to widzenie zniekształcającym. Historia bajkowych trolli to historia człowieka, który ceni radość i szczęście wynikające z przyjętej postawy, a nie z uwarunkowań zewnętrznych. Skonfrontowanie postaci radosnych bohaterów z Bergenami, uosabiającymi pesymizm, niezadowolenie i smutek niewątpliwie uczy młodych widzów, że radość, ta autentyczna, wypływająca z wnętrza warunkuje i kreuje świat zewnętrzny.


Niekwestionowanym atutem bajki jest również ścieżka dźwiękowa wykorzystująca popularne motywy muzyczne, a także barwność bajki, która dzięki temu przyciąga uwagę młodego widza. Oba te elementy stanowią oprawę do definicji szczęścia, jaką daje ta bajka.


Uśmiechnięta Poppy-dlaczego warto ją posiadać?

Warto zatem zadbać o to, by dziecko miało okazję przedyskutować jej treści z dorosłymi, zastanowić się nad wartościami wynikającymi z przyjętej postawy wobec życia, radości i przyjaźni. Ponadto korzystne wydaje się w takiej sytuacji zaopatrzenie dziecka w materiały, gadżety bądź zabawki z tej bajki, które staną się codziennym symbolem wartości promowanych w „Trollach”. Bez wątpienia te kolorowe, sympatyczne, z jakże oryginalną fryzurą stworki rozczulą dzieci i dorosłych. Na co dzień rozśmieszą, pocieszą, rozbawią – zatem warto je mieć przy sobie! Poppy i inni bohaterowie Trolls mogą towarzyszyć dziecku, w każdym momencie, przypominać o znaczeniu uśmiechu, optymizmu i pogody ducha w codziennym życiu.


Trolle synonimem radości.

Czy warto korzystać z dziecięcego kina – odpowiedź jest jedna – zawsze warto. Zawsze mądrze, zawsze odpowiedzialnie, zawsze wspólnie. Bajki mogą okazać się doskonałym punktem wyjścia do dojrzałych dyskusji, do kształtowania życiowych nawyków i do wyboru postaw wobec trudności. Warto również gromadzić zabawki bądź gadżety z tak wspólnie spędzonych chwil, gdyż na długi czas staną się one symbolicznym nośnikiem wartości prezentowanych przez bajkę i synonimem wspólnie spędzonego czasu.

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   0
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Busy do Holandii Mikianna-Bus ul. strzelecka, 63-400 Ostrów Wlko
elektro serwis eco ul. kościuszki 12, 63-400 ostrów wlkp
Rufustar Industries Michał Szewczyk ul. Akacjowa 12, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Pracownia Psychoterapii i Rozwoju ul. Wrocławska 11 (I piętro), 63-400 Ostrów Wielkopolski
FIESTA ul. Bolesława Limanowskiego 7/2, 63-400 Ostrów Wielkopolski


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Detektyw/Biuro Detektywistyczne 20-kwi   (do końca 3 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie