OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Właścicielu samochodu zabytkowego! Sprawdź, o czym musisz wiedzieć

redakcja | 18.04.2017
Właścicielu samochodu zabytkowego! Sprawdź, o czym musisz wiedzieć

Prezentowanie kultowego modelu klasyka opatrzonego w żółte tablice rejestracyjne niesie prawdziwą dumę i chwałę jego właścicielowi. Czasami jest to prawdziwym wynagrodzeniem wszystkich potyczek z urzędami i instytucjami działalności publicznej, które w drodze do celu rzucały nam kłody pod nogi. Bo wbrew pozorom uzyskanie tytułu samochodu zabytkowego dla naszego cacka wcale nie jest takie proste, jakby się to z pozoru mogło wydawać. Klasyk musi spełnić odgórnie założone kryteria, bez których zrealizowanie marzenia może okazać się zwyczajnie niemożliwe.


Kiedy samochód staje się zabytkiem?


Ubieganie się o tytuł pojazdu zabytkowego dla nawet powszechnie znanego modelu renomowanej marki wiąże się z koniecznością prześwietlenia go na wylot przez urzędników i biurokratów zasiadających w instytucjach działalności publicznej. Jeśli zamierzasz starać się o takie miano, jednak nie potrafisz wszystkich kwestii związanych z autem jednoznacznie udowodnić to musisz liczyć się z tym, że spotkasz na swojej drodze osoby, które będą chciały Ci udaremnić uzyskanie celu. Zatem musisz uzbroić się w cierpliwość i nie zrażać się trudnościami, jakie napotkasz.


Zanim jednak rozpoczniesz procedurę rejestracji pojazdu koniecznie upewnij się, czy aby na pewno Twój pojazd liczy sobie co najmniej 25 lat oraz czy żaden egzemplarz tego modelu nie zjechał z taśm produkcyjnych w ciągu ostatnich 15 lat. Najprawdopodobniej to będą dwie pierwsze kwestie, które zostaną wzięte pod uwagę, aby machina rejestracji samochodu mogła ruszyć. Zwróć uwagę także na ilość nieoryginalnych części użytych w klasyku, gdyż liczba przekraczająca 25% wszystkich elementów może pozbawić Twój samochód możliwości uzyskania tytułu zabytku.


Dlaczego trudno będzie Ci znaleźć korzystne ubezpieczenie?

 

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe w ogóle nie posiadają w swojej ofercie propozycji wystosowanych do właścicieli pojazdów zabytkowych. Inne natomiast posiadają, lecz ich ceny zdecydowanie odstraszają potencjalnego klienta. Gdzie więc ubezpieczyć oldtimera, aby nie zbankrutować i jednocześnie mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko w kwestii zapewnienia odpowiedniej ochrony dla naszego pojazdu? Trzeba sięgnąć wzrokiem nieco dalej, poza granice naszego kraju. Ubezpieczyciel Lancaster Insurance oferuje przyzwoite polisy dedykowane klasykom. Z racji posiadania takowego ubezpieczenia przysługuje Ci możliwość otrzymania odpowiednio wysokiej rekompensaty finansowej, w razie zajścia nieszczęśliwego dla Ciebie zdarzenia.

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   0
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Busy do Holandii Mikianna-Bus ul. strzelecka, 63-400 Ostrów Wlko
elektro serwis eco ul. kościuszki 12, 63-400 ostrów wlkp
Zuh nowak ul. Leśna, 62-571 Żychlin
Lexius sp. z o.o. ul. Skarszewska 2, 62-800 Kalisz
MER Serwis Komputerowy ul. Zofii Nałkowskiej, 63-430 Ostrów Wielkopolski


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Doradca Klienta wczoraj   (do końca 13 dni)
Specjalista Inżynierii Procesu wczoraj   (do końca 13 dni)
Referent ds. rozliczania produkcji wczoraj   (do końca 13 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie