OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Zadbaj o zabezpieczenie domu przed włamaniem

redakcja | 18.04.2017
Zadbaj o zabezpieczenie domu przed włamaniem

W ostatnim czasie przeprowadzone badania statystyczne jasno pokazują, że z roku na rok liczba włamań z kradzieżami sukcesywnie maleje. Dzieje się tak dlatego, że coraz lepiej zabezpieczamy swoje domy, przez co potencjalnym złodziejom znacznie trudniej jest się do nich dostać. Ale nie tylko systemy antywłamaniowe robią swoje. Równie ważną rolę odgrywają podstawowe sposoby i triki na zabezpieczenie domu i odstraszenie włamywacza.


Solidne drzwi antywłamaniowe

 

Przygotowanie do sezonu letniego to nie tylko spakowanie walizek. Priorytetem jest także kupno solidnych drzwi i rolet antywłamaniowych, o ile jeszcze takowych nie mamy. Trzeba jednak liczyć się z tym, że włamywacz z doświadczeniem w swoim fachu najprawdopodobniej będzie w stanie pokonać każde zabezpieczenie. Waży jest jednak czas, w jakim to zrobi, a zastosowanie odpowiednich drzwi wydłuży ten czas, co da możliwość zareagowania na całą sytuację osób z otoczenia.


Czym charakteryzują się solidne drzwi wejściowe? Głównie zastosowanymi w nich zabezpieczeniami. Jednymi z najważniejszych są mocne zamki, bolce antywyważeniowe i wręg francuski. Tego typu ochrona skutecznie utrudni złodziejowi wejście do środka naszego mieszkania.


Mimo wszystko warto poprosić zaufanego sąsiada lub inną bliską nam osobę o to, aby od czasu do czasu miała oko na nasz dom. Nawet zwykłe codzienne zaświecanie świateł da osobie obserwującej mieszkanie do zrozumienia, że stale ktoś w nim przebywa i z włamania lepiej będzie zrezygnować.


Pomocna dłoń dla właściciela

 

Niestety czasem najlepsze zabezpieczenia nie wystarczą, aby uniknąć wizyty chciwego człowieka chcącego się wzbogacić na naszej krzywdzie. Nie ma sensu czekać na takiego zdarzenie i potem płakać nad rozlanym mlekiem, warto wcześniej zrobić wszystko co w naszej mocy, by zminimalizować straty i szkody wyrządzone przez złodzieja. W tym celu należy wykupić ubezpieczenie firmy Masterquote, które nieco odciąży nas finansowe. W momencie włamania towarzystwo ubezpieczeniowe wyceni straty jakie ponieśliśmy i wypłaci nam rekompensatę finansową, która powinna wystarczyć na opłacenie kosztów usunięcia zaistniałych szkód i zniszczeń. Warto dodać, że korzystne polisy pomogą nam także w sytuacji, gdy nasz cały majątek zostanie pochłonięty przez pożar lub nasze mieszkanie zostanie zalane przez powódź. Zerwanie dachu przez silne wiatry również zalicza się do zdarzeń objętych przez ubezpieczenie.

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   0
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Busy do Holandii Mikianna-Bus ul. strzelecka, 63-400 Ostrów Wlko
elektro serwis eco ul. kościuszki 12, 63-400 ostrów wlkp
Rufustar Industries Michał Szewczyk ul. Akacjowa 12, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Pracownia Psychoterapii i Rozwoju ul. Wrocławska 11 (I piętro), 63-400 Ostrów Wielkopolski
FIESTA ul. Bolesława Limanowskiego 7/2, 63-400 Ostrów Wielkopolski


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Detektyw/Biuro Detektywistyczne 20-kwi   (do końca 3 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie