OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Myślisz, że ładowarka do Twojego telefonu nie może stać się przyczyną pożaru? Lepiej sprawdź to

redakcja | 21.03.2017
Myślisz, że ładowarka do Twojego telefonu nie może stać się przyczyną pożaru? Lepiej sprawdź to

Statystyki straży pożarnej nie pozostawiają złudzeń – to my sami i nasza niefrasobliwość stanowią często przyczynę niebezpiecznych sytuacji oraz pożarów. Zazwyczaj to przegrzewanie się pozostawionych w podłączeniu do źródeł prądu urządzeń elektronicznych prowadzi do spięć w instalacji. Równie często przyczyną pożarów są niespełniające podstawowych norm bezpieczeństwa tanie, nieoryginalne zamienniki części eksploatacyjnych lub akcesoriów, na przykład baterie czy ładowarki. Co zatem możesz zrobić?


Po pierwsze - sprawdź, z jakiego sprzętu korzystasz

Jak się okazuje tanie, nieoryginalne zamienniki części dedykowanych smartfonom, tabletom, laptopom, czy nawet sprzętowi AGD, to jedna z najczęstszych przyczyn niewłaściwej eksploatacji urządzeń elektronicznych, a co za tym idzie, także niebezpiecznych sytuacji. Straż pożarna zwraca naszą uwagę w tej kwestii na to, aby zakupiony sprzęt oraz części do niego spełniały wszelkie normy bezpieczeństwa gwarantujące właściwą i pozbawioną ryzyka eksploatację posiadanych urządzeń. A jedynie oryginalne części i akcesoria dają gwarancją takiego bezpieczeństwa. Sprawdź zatem, jakiej ładowarki do smartfonu używasz. Wybierasz baterię? Kup tę oryginalną. To nie tylko lepsze i dłuższe, ale i bezpieczniejsze użytkowanie elektronicznych gadżetów.

Jeśli poszukujesz właśnie jakiejkolwiek części lub akcesoriów do urządzeń marki Samsung, wejdź po prostu na http://www.czescisamsung.pl/ i wybierz to, co oryginalne i bezpieczne.


Po drugie - idziesz spać lub wychodzisz z domu? Odłącz wszystko, co trzeba

Do zwarcia w instalacji elektrycznej dochodzi często z powodu przegrzania się podłączonych do prądu takich elementów, jak ładowarki do smartfonów, czy po prostu czajniki lub ekspresy do kawy. Poza tym elementy te wykonane są z materiałów stosunkowo łatwopalnych, zatem o pożar w wyniku takiego przegrzania jest całkiem łatwo. Dlatego, jak apelują strażacy, przed wyjściem z domu lub, gdy kładziemy się spać, najlepiej odłączyć od źródeł prądu wszystko to, co mogłoby wywołać pożar. Równie dobrym rozwiązaniem będzie tutaj zaopatrzenie się w specjalne przedłużacze wyposażone w wyłącznik, umożliwiający wygodne i szybkie odłączenie od źródeł prądu posiadanych urządzeń elektronicznych.


Po trzecie – nie przeceniaj możliwości instalacji elektrycznej

Instalacja elektryczna ma swoje ograniczenia, z których często nie zdajemy sobie do końca sprawy. Dlatego też do zwarcia w instalacji dochodzi między innymi w okresie świątecznym, kiedy to do podłączonych standardowo do prądu ekspresów, czajników, telewizorów, ładujących się smartfonów i tabletów, dochodzą lampki choinkowe oraz inne świetlne ozdoby. Zbyt duża ilość urządzeń podłączonych do prądu także grozi pożarem. Dlatego warto w tym miejscu o rozwagę i po porostu zdrowy rozsądek. 

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę