OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Transport drogowy z Ostrowa Wielkopolskiego

redakcja | 21.03.2017
Transport drogowy z Ostrowa Wielkopolskiego

Trzy drogi krajowe, droga wojewódzka, a w najbliższym czasie także droga ekspresowa S11 - Ostrów Wielkopolski to miasto o rozbudowanej infrastrukturze drogowej. Wybierając się z Ostrowa do dalszych regionów Polski, warto wziąć pod uwagę nie tylko własne auto, ale też transport zbiorowy - funkcjonują tu bowiem bardzo dobre połączenia autobusowe i kolejowe z całym krajem


Cztery drogi prowadzą do Ostrowa
Od strony północnej do Ostrowa Wielkopolskiego dociera droga krajowa nr 11, która przebiega przez województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie. Od strony północnej zbudowano już fragment drogi ekspresowej S11, która docelowo ma łączyć Koszalin z Piekarami Śląskimi. Na linii południe - północny wschód Ostrów przecina droga krajowa nr 25 łącząca Bobolice koło Koszalina z Oleśnicą. Od strony zachodniej natomiast do Ostrowa dociera droga krajowa nr 36, którą można dojechać m.in. do Krotoszyna, Lubina i Prochowic. Z kolei droga wojewódzka nr 445 łączy Ostrów z pobliskim Odolanowem. Miasto stanowi też ważny węzeł kolejowy. Pociągi kursują stąd w kierunku Poznania i Świnoujścia, Warszawy i Lublina, Leszna, Jeleniej Góry i Krakowa. Dostępne połączenia komunikacji zbiorowej - zarówno kolejowej, jak i autobusowej - np. do Wrocławia, można sprawdzić na stronie GoEuro.pl - to praktyczna wyszukiwarka, która podaje informacje takie jak m.in. godzina odjazdu, czas podróży, ceny biletów i możliwe zniżki, a także pozwala dokonać rezerwacji i zakupu biletu online.

Autobusem lub koleją
Z Dworca Autobusowego znajdującego się w centrum Ostrowa Wielkopolskiego kursują busy w kierunku największych miast w Polsce. Przewozy realizują m.in. PKS Ostrów Wielkopolski, PKS Koszalin, PKS Gryfice, PKS Częstochowa, PKS Transport, a także firmy WISPOL, Telesfor, Lider Sp. j., Kujawsko-pomorski Transport Samochodowy S.A., Majer Bus oraz Arriva Sp. z o.o. Autobusem z Ostrowa Wielkopolskiego można dojechać do miast takich jak Bielsko-Biała, Szczecin, Częstochowa, Katowice, Kołobrzeg, Koszalin, Kraków, Poznań czy Wrocław. Przewoźnicy autokarowi nie realizują połączeń m.in. z Warszawą i Trójmiastem - do tych i innych największych miast w Polsce można jednak bezproblemowo dojechać z Ostrowa koleją. Przykładowo pociągi do Stolicy kursują stąd kilka razy w ciągu dnia. Skorzystanie z oferty firm transportowych może się okazać bardzo korzystną alternatywą dla podróży własnym samochodem. Rozwiązanie takie praktycznie zawsze okazuje się tańsze niż jazda autem, zwykle jest też bardziej komfortowe i bezpieczniejsze.

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę