OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Strażnicy prewencyjnie i profilaktycznie

redakcja | 09.03.2017
Strażnicy prewencyjnie i profilaktycznie

W skali całego kraju od lat obserwuje się wzrost uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Nie jest to jednak, jak się powszechnie sądzi, wyłączny problem rodzin dysfunkcyjnych i środowisk patologicznych. Co można zrobić, by uchronić uczniów przed nałogami? - Jak do tej pory, najskuteczniejszym sposobem walki jest profilaktyka – mówi Karolina Cicharska z ostrowskiej straży miejskiej.


Od początku roku ostrowscy municypalni prowadzą zajęcia edukacyjne, zarówno dla dzieci przedszkolnych, jak też uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.


- Podczas zajęć ostrzegamy dzieci przed potencjalnymi zagrożeniami. Omawiamy sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a także tłumaczymy zbieżność norm prawnych i moralnych – wyjaśnia funkcjonariusz straży ds. profilaktyki K. Cicharska.


Do tej pory pogadanki i warsztaty odbyły się w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, w Przedszkolu nr 8 i Szkole Podstawowej nr 11. Podczas spotkań mówiono o bezpieczeństwie w czasie ferii, o obcych – niebezpiecznych, czy w jaki sposób asertywnie powiedzieć - NIE, DZIĘKUJĘ.


- Zapotrzebowanie na tego rodzaju warsztaty przerosło nasze oczekiwania. Harmonogram został zapełniony na najbliższe trzy miesiące, mimo że nie wszystkie placówki odpowiedziały jeszcze na naszą ofertę – mówi komendant Straży Miejskiej, Grzegorz Szyszka.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę