OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Nowe smartfony rozczarowują solidnością wykonania

redakcja | 21.09.2016
Nowe smartfony rozczarowują solidnością wykonania

Fani elektronicznych gadżetów każdego roku z niecierpliwością wyczekują na premiery nowych produktów Apple czy Samsunga. Nowoczesne smartfony, pełne innowacyjnych rozwiązań kosztują zwykle kilka tysięcy złotych, jednak miłośnicy nowinek technologicznych z chęcią po nie sięgają. Czy wysoka cena najnowszych modeli oznacza również, że są one wytrzymałe na uszkodzenia?


Premiera i rozczarowanie


Ostatnie premiery smartfonów Apple, Samsung czy Huawei rozczarowały wiele osób. Telefony wyposażone w nowoczesne, przydatne funkcje okazywały się być bardzo delikatne. Niekiedy delikatne uderzenie lub upadek na dywan wystarczy, by wyświetlacz telefonu pokryła pajęczynka. Dodatkowo nowoczesne telefony są nieodporne na wodę – kilka kropel wody we wnętrzu obudowy może sprawić, że telefon całkowicie przestanie działać. Co prawda, istnieją smartfony wodoszczelne, jednak mogą one zanurzyć się w wodzie jedynie na kilkanaście sekund.


Delikatność nowoczesnych telefonów sprawia, że ulegają licznym uszkodzeniom mechanicznym, których naprawa nie jest objęta gwarancją. Gwarancja chroni jedynie przed wadami ukrytymi produktu oraz usterkami wynikającymi z wyłącznej winy producenta. Jeżeli sprzęt jest użytkowany w sposób nienależyty i nieuważny, producent odmówi jego darmowej naprawy. Serwis wykona usługę jedynie, gdy właściciel smartfona za nią zapłaci z własnej kieszeni.


Nowy telefon w serwisie


Serwisanci podkreślają, że do prowadzonych przez nich punktów trafiają nawet najnowocześniejsze telefony – niektóre z nich zostały uszkodzone nawet w dniu zakupu. Koszt usunięcia awarii z premierowych modeli wynosi nawet 1000 złotych, co często stanowi 30-50% wartości początkowej sprzętu. Pracownicy serwisów telefonów komórkowych zaznaczają, że osoby kupujące flagowce najdroższych marek powinny sięgać po specjalne ubezpieczenia smartfonów. Polisy takie jak mobile phone insurance gwarantują, że naprawa uszkodzeń mechanicznych zostanie przeprowadzona na koszt ubezpieczyciela. Odszkodowanie za uszkodzony telefon może zostać wypłacone od razu po zgłoszeniu szkody bądź po dokonaniu naprawy, za którą zapłacił wcześniej właściciel ubezpieczonego telefonu.


Serwisanci twierdzą również, że w najbliższym czasie raczej nie powinno się spodziewać smartfonów wykonanych solidniej. Producentom nie zależy na stworzeniu modelu odpornego na uszkodzenia – ważniejsze są nowinki technologiczne i kolejne aplikacje. Ponadto producenci chcą zarabiać na produkcji części zamiennych, a te będą sprzedawać się jedynie, gdy sprzęty będą się psuć.

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   2
szymek   12:54 | 19.10.2016 napisał(a):

Przyzwyczailiśmy się do tak zwanych flagowców i płacimy za nie nie wiadomo ile, i nie wiadomo za co. A wystarczy się rozejrzeć, porównać parametry i można znaleźć naprawdę ciekawy smartfon jak choćby alcatel idol 4. Świetny design (metal + szkło) dobre aparaty (przód-tył) wręcz idealny dźwięk. Do tego kilka ciekawych dodatków słuchawki jbl, etui, folia ochronna i gogle vr, które są jednocześnie opakowaniem smartfona.

ricki   20:42 | 03.10.2016 napisał(a):

Pisząc artykuł o szajsungach czy innych applach załączacie zdjęcie doskonałego OnePlus, gratuluję

FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)
Siejba Ostrów Wielkopolski ul. Plac 23 Stycznia 30, 63-400 Ostrów Wielkopolski
R Y S O W N I A O S T R O W ul. PLAC 23 STYCZNIA 4I, 63-400 OSTROW WIELKOPOLSKI
Serwis Laptopów i Elektroniki ul. Chodkiewicza 8A, 63-400 Ostrów Wielkopolski


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Pracownik Tapicerni Jednostkowej 18-sty   (do końca 12 dni)
Operator wózka widłowego - przyuczenie 18-sty   (do końca 12 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie