OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Numery zadań OBO rozlosowane

Dawid Bilski | 11.08.2016
Numery zadań OBO rozlosowane
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

55 wniosków zgłoszonych przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego po dokładnej weryfikacji i analizie zostało zakwalifikowanych do udziału w głosowaniu w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. W środę, 10 sierpnia, w ostrowskim Ratuszu, odbyło się losowanie numerów dla poszczególnych zadań. To właśnie za pomocą tych numerów mieszkańcy wybiorą zadania, które będą realizowane w kolejnym roku. 


W tegorocznej edycji OBO mieszkańcy mogą zagłosować na dwa zadania - tzw. „duże” i jedno zadanie tzw. „małe”. Przez cały wrzesień, ostrowianie biorący udział w procedurze powszechnego głosowania zadecydują, które zadania będą realizowane w 2017 roku. Od 10 sierpnia do końca września br. wnioskodawcy mogą promować swoje zadania i zachęcać mieszkańców do oddawania głosów na ich projekty. Na realizację zwycięskich projektów przeznaczono 1 000 000 złotych, z czego 900 tys. złotych na realizację zadań tzw. „dużych” i 100 tys. złotych na tzw. „małe”.


Zgłoszone projekty mają zróżnicowany zakres tematyczny. Dotyczą budowy boisk, placów zabaw, ścieżek rowerowych, ale także organizacji festynów, warsztatów naukowych i konkursów.


- Po wnikliwej analizie w poszczególnych komórkach merytorycznych do losowania zostało dopuszczonych 55 wniosków. Lokalizacje zadań zaproponowane przez ostrowian zostały poddane weryfikacji pod względem własności danego terenu i możliwości realizacji na nim zadania oraz weryfikacji stanu własności danego budynku, obiektu i terenu. Zadania były sprawdzane również pod kątem prawnych możliwości realizacji zadania oraz pod względem racjonalności szacunkowego kosztorysu – tłumaczy Milena Tacik, kierownik Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych.


Głosowanie odbywać się będzie od 1 do 30 września 2016 roku w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej z wykorzystaniem papierowych kart.
- Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli oddać dwa głosy na zadania tzw. „duże” i jeden głos na tzw. „małe”, czyli można wskazać maksymalnie od jednego do trzech zadań. Jest to na tyle interesujące, że pozwoli na realizację większej liczby projektów w stosunku do I edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego – dodaje prezydent Beata Klimek.


Wzorem ubiegłego roku głosowanie elektroniczne będzie możliwe poprzez stronę internetową Urzędu Miejskiego pod adresem www.umostrow.pl w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski. Natomiast mieszkańcy korzystający z tradycyjnej formy głosowania będą korzystali z punktów do głosowania zlokalizowanych w budynkach użyteczności publicznej na terenie naszego miasta. Karty będą dostępne do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz w punktach do głosowania na zasadach określonych w procedurze Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Uroczysta gala, na której poznamy zwycięskie projekty odbędzie się 20 października 2016 roku w Ostrowskim Centrum Kultury.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę