OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Ostrowska oświata ma nowego szefa

Dawid Bilski | 01.08.2016
Ostrowska oświata ma nowego szefa
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim z dniem 1 sierpnia została Jolanta Maćkowiak dotychczasowa dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim. Pracowała również w szkole podstawowej i gimnazjalnej. Ukończyła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Jolanta Maćkowiak ukończyła studia podyplomowe w zakresie „Menedżer w Oświacie” i „Liderów Oświaty”. Pracę zawodową rozpoczęła w 1991 roku w Szkole Podstawowej w Gorzycach Wielkich, gdzie w latach 2001 – 2005 uczyła także w gimnazjum. Była również nauczycielem w I liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Jest prelegentem na Studiach Podyplomowych Liderów Oświaty Collegium Civitas w Warszawie, była także prelegentem Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W latach 2013 – 2016 była również dyrektor – konsultant Fundacji CEO.


- Przed nami bardzo ważny okres, podczas którego będziemy musieli przygotować się do wprowadzenia zmian w systemie oświatowym, która polegać będzie na wygaszaniu gimnazjów i tworzeniu szkół podstawowych, co zapowiada Ministerstwa Edukacji. Nowa naczelnik jest osobą bardzo dobrze przygotowaną do pełnienia tej funkcji i myślę, że skutecznie przeprowadzi ostrowską oświatę przez czekające nas zmiany -€“ mówi Ewa Matecka, zastępca prezydenta Ostrowa.


Nowa naczelnik odbyła także liczne kursy zawodowe m.in. dotyczące pozyskiwania funduszy unijnych dla potrzeb szkół oraz oświaty samorządowej. Jest również ekspertem wchodzącym w skład komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy oraz egzaminatorem z zakresu egzaminu maturalnego z matematyki.


- Jest to dla mnie ogromne wyzwanie, zwłaszcza w dobie dzisiejszych czasów, kiedy reforma edukacji puka do drzwi. Z zawodu jestem nauczycielem i nim pozostanę, przez chwilę pełniłam funkcję dyrektora. Na bieżąco analizuję decyzje Ministerstwa Edukacji. Jestem też po wstępnych rozmowach z dyrektorami ostrowskich gimnazjów. Mam nadzieję, że reforma wygaszania gimnazjów będzie bezbolesna i nie ucierpią na tym uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy. Myślę, że zawszę będę tęskniła za murami swojej szkoły, tym bardziej, że jestem absolwentką tej placówki - powiedziała naczelnik Edukacji i Sportu Jolanta Maćkowiak.


Jolanta Maćkowiak zastąpi na tym stanowisku Dariusza Dębickiego, który został burmistrzem Sulmierzyc.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę