OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Oddział dla wcześniaków i noworodków będzie rozbudowany

Dawid Bilski | 25.07.2016
Oddział dla wcześniaków i noworodków będzie rozbudowany
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim

Oddział Neonatologii ostrowskiego szpitala, na który trafiają wcześniaki i noworodki z problemami zdrowotnymi zostanie rozbudowany. Do końca roku powinny zakończyć się prace budowlane, a dzięki inwestycji oddział zyska kolejne stanowiska do intensywnej opieki nad dziećmi.


O planach inwestycyjnych w tym zakresie poinformowano podczas briefingu z dziennikarzami.
- Umowa na realizacje tej inwestycji została już podpisana. W naszym szpitalu leczymy noworodki z terenu Wielkopolski, a nawet z zachodniej części Polski. Ze względu na wzrost liczby dzieci potrzebujących pomocy musimy iść z duchem czasu i zapewnić godziwe warunki. Inicjatywa nasza zyskała akceptację Zarządu Powiatu i wyasygnowaliśmy środki na ten cel. Ruszamy z realizacją, która w ciągu 6 miesięcy powinna zostać zakończona -  powiedział Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.


Po zakończeniu budowy ostrowska neonatologia, która ma najwyższy stopień referencji, wzbogaci się o ok. 400 metrów kwadratowych powierzchni. Znajdzie się tam osiem pełnych stanowisk do intensywnej terapii dla noworodków najciężej chorych oraz zaplecze diagnostyczno-terapeutyczne i socjalne. Inwestycja zabezpieczy na najbliższe lata potrzeby oddziału.


W 2015 roku na oddziale leczonych ok. 1800 noworodków, z czego 300 pochodziło spoza regionu. Liczba porodów w ostrowskim szpitalu ma tendencję zwyżkową.


Wartość inwestycji 1,3 mln zł. Pieniądze na rozbudowę pochodzą ze środków własnych szpitala.
- ‘’Kiedy w 2011 roku spotkaliśmy się z dziennikarzami mówiliśmy o bardzo trudnej sytuacji finansowej szpitala, o staraniach, żeby ta placówka przetrwała. Dziś sytuacja się zmieniła. Świadczy o tym fakt, że z budżetu szpitala możemy wesprzeć różne działania inwestycyjne. To świadczy o tym, że szpital się rozwija. Ważne jest, że staramy się szukać nowych przestrzeni do zagospodarowania po to, by kontrakt był coraz wyższy - powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę