OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Ulica Regatowa do modernizacji

Dawid Bilski | 08.07.2016
Ulica Regatowa do modernizacji
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Po opadach deszczu mieszkańcy ulicy Regatowej mieli poważne problemy z poruszaniem się i jazdą po tej ulicy. Dlatego też niebawem na drodze ruszy budowa nawierzchni ciągu pieszo - jezdnego. Powstanie tu również odwodnienie. Koszt remontu wyniesie 210 700 złotych.


Przetarg na budowę drogi został rozstrzygnięty pod koniec czerwca. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma z Krotoszyna „GEMBIAK -€“ MIKSTACKI” Sp.j, która zrealizuje inwestycję.

Na ulicy Regatowej wykonane zostaną roboty ziemne pod przyłącze kanalizacji deszczowej i koryta pod nawierzchnię pieszo-jezdną. W ramach zadania powstanie także odwodnienie. Nawierzchnia wykonana zostanie z kostki brukowej betonowej na podbudowie z kruszywa łamanego. Zainstalowane zostanie także nowe oznakowanie pionowe.


- W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczyliśmy na ulicę Regatową 200 tys. złotych. Jednak po przeprowadzonym przetargu okazało się, że suma ta nie jest wystarczająca i nie pokryje wszystkich kosztów związanych z remontem ulicy. Podczas czerwcowej sesji postanowiliśmy zwiększyć środki na to zadanie o ponad 10 tysięcy złotych. To kolejna ostrowska ulica, która zyskuje nawierzchnię z kostki brukowej, dzięki czemu jej użytkowanie przestanie być problemem dla jej mieszkańców - mówi prezydent Beata Klimek.


W remontowanym pasie drogowym występuje całkowita sieć uzbrojenia podziemnego: wodociąg, kanalizacja sanitarna i deszczowa, kable energetyczne i telekomunikacyjne, napowietrzna linia energetyczna oraz sieć gazowa.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę