OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Wspólne kibicowanie na Piaskach

Dawid Bilski | 06.06.2016
Wspólne kibicowanie na Piaskach
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej rozpoczynają się już w najbliższy piątek. Miejsce do wspólnego kibicowania dla mieszkańców miasta przygotowane zostanie na terenie Zielonej Przystani, na ostrowskich Piaskach. Na dużym telebimie będzie można obejrzeć mecze polskiej reprezentacji.


- €“ Zapraszam na ostrowskie Piaski już w najbliższą niedzielę, kiedy to Polska zagra swój pierwszy mecz na mistrzostwach. Początek o godzinie 18.00, jednak zapraszamy już dwie godziny przed meczem. Będą konkursy, zabawy i inne atrakcje dla kibiców -€“ zachęca Beata Klimek, prezydent Ostrowa.Teren Zielonej Przystani na ostrowskich Piaskach będzie miejscem wspólnego kibicowania mieszkańców miasta podczas meczów reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej, które już w najbliższy piątek rozpoczną się we Francji. Podczas meczów polskiej reprezentacji do dyspozycji kibiców będzie duży telebim, a dodatkowo telewizor przy barze. Czynna będzie także altana grillowa.


Pierwszy mecz Polska rozegra w najbliższą niedzielę, 12 czerwca, o godzinie 18.00, jednak już dwie godziny wcześniej zapraszamy kibiców na teren Zielonej Przystani.


- Skoro będzie to pierwszy mecz naszej drużyny, zaplanowaliśmy swoiste otwarcie mistrzostw – będą zabawy, konkursy i inne atrakcje dla kibiców, a namiot Zielonej Przystani zostanie przystrojony w biało - czerwone barwy. Nie zabraknie także gadżetów dla kibiców i malowania twarzy – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa.


W Polsce prawa do transmisji meczów tegorocznych mistrzostw posiada telewizja Polsat. Wiele miast zrezygnowało z organizacji stref kibica ze względu na duże koszty takiego przedsięwzięcia. W przypadku takiej strefy Ostrów musiałby się liczyć z kosztem około 150 tysięcy złotych samej opłaty licencyjnej.


- Po licznych mejlach i rozmowach z przedstawicielami Polsatu zdecydowaliśmy, by zamiast strefy na ostrowskim Rynku zorganizować miejsce do kibicowania na terenie Zielonej Przystani. Ogrodzony obszar, na terenie którego funkcjonuje gastronomia, podlega innym zapisom licencyjnym, niż byłoby to w przypadku ostrowskiego Rynku -€“ tłumaczy Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.


Dzięki temu całkowity koszt zorganizowania na Piaskach miejsca do wspólnego kibicowania wyniesie około 50 tysięcy złotych (w przypadku rozegrania trzech spotkań). Miasto zadba o bezpieczeństwo mieszkańców - będzie tu zatem ochrona oraz służby medyczne.


Kolejne mecze reprezentacja Polski rozegra 16 czerwca – z Niemcami o godzinie 21.00 i 21 czerwca z Ukrainą o godzinie 18.00.


- Liczę na ogromne emocje, które wraz z mieszkańcami Ostrowa będziemy mogli wspólnie przeżywać na ostrowskich Piaskach. Zapraszam wszystkich już 12 czerwca. Zakładamy biało – czerwone koszulki, szaliki i wspólnie kibicujemy naszym! - dodaje prezydent miasta.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę