OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Festyn Lotniczy w Michałkowie 2011
Źródło: festynostrow.pl

Festyn Lotniczy w Michałkowie 2011

redakcja | 16.05.2011

Aeroklub Ostrowski wraz ze Starostą Ostrowskim oraz Prezydentem Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zapraszają na Festyn Lotniczy organizowany pod hasłem „Lotnisko bliżej miasta” w dniach 21-22 maja 2011 na lotnisku w Michałkowie k/Ostrowa Wielkopolskiego.

Już za tydzień lotnisko w Michałkowie będzie tętnić życiem. Festyn „Lotnisko bliżej miasta” to wydarzenie na skalę całego regionu Południowej Wielkopolski. Organizowany w Michałkowie Festyn rozrasta się już do imprezy regionalnej. Obok dwóch samorządów Powiatu Ostrowskiego i Miasta Ostrowa pojawiły się kolejne: Gmina Ostrów, Miasto Kalisz, Powiat Kaliski i Krotoszyn, które chcą się zaangażować w jego powstawanie.
Jednym z powodów zaangażowania się coraz większej liczby partnerów w projekt w Michałkowie jest z pewnością ogromne zainteresowanie imprezą mediów ogólnopolskich. W pierwszy dzień imprezy telewizja TVN, będzie prezentowała imprezę na żywo w programie "Dzień Dobry TVN". Na specjalne zaproszenie drogą lotniczą przybędzie do Michałkowa podróżniczka i dziennikarka - Martyna Wojciechowska, znana z programu „Kobieta na krańcu świata”.

Główną atrakcją Festynu Lotniczego będzie prezentacja w locie pary wielozadaniowych samolotów bojowych F-16 Fighting Falcon z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny.

Nad Michałkowem zaprezentuje się również gigant wśród śmigłowców – Mi-24 z 56. Pułku Śmigłowców Bojowych w Inowrocławiu. Mi-24 był nazywany przez pilotów radzieckich latającym czołgiem lub krokodylem, od charakterystycznego wydłużonego kształtu i kamuflażu.

Amatorzy akrobacji powietrznych powinni czuć się również w pełni usatysfakcjonowani - pokaz akrobacji samolotowej wykonają członkowie Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. Grupa znana jest nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Zespół korzysta z samolotów Zlin Z-526 i Zlin Z-50 oraz Extra-330. Swój pokaz akrobacji samolotowej zademonstruje także inny znany akrobacyjny pilot – Marek Szufa, który zaprezentuje się na niebie Michałkowa w swoim samolocie Christen Eagle.

Będą również inne loty – zaprezentuje się sekcja szybowcowa, 3AT3 Formation Flying Team, modelarze wystartują w „Memoriale Henryka Jerzyka", zaliczanego do Pucharu Polski, będą pokazy latawców oraz loty paralotniowe i motolotniowe. Słowem – każdy miłośnik lotnictwa (i nie tylko) z pewnością znajdzie coś w sam raz dla siebie.

więcej na festynostrow.pl
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę