OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Grzegorz Zengota spotkał się z ostrowskimi uczniami

Dawid Bilski | 24.05.2016
Grzegorz Zengota spotkał się z ostrowskimi uczniami

- Kiedy zaczęła się Pana przygoda z żużlem? Co Pan czuje przed startem? Czy boi się Pan kontuzji? – to tylko niektóre z pytań, jakie żużlowcowi Grzegorzowi Zengocie zadali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7. Spotkanie zawodnika Fogo Unii Leszno z młodymi ostrowianami odbyło się w poniedziałek 23 maja 2016 roku w hali sportowej SP nr 7. Spotkanie promowało Wielki Finał Speedway Best Paris, który rozegranie zostanie już 4 czerwca na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.


Grzegorz Zengota to m.in. zdobywca złota Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w duńskim Holsted, finalista IMEJ 2007 w Częstochowie oraz czterech medali drużynowych mistrzostw Polski. Podczas spotkania z uczniami ostrowskiej „siódemki” chętnie odpowiadał na pytania młodzieży, dzieląc się doświadczeniem związanym z czarnym sportem.


- Żużel to niebezpieczny sport, jednak warto spełniać swoje marzenia. Ja od zawsze chciałem jeździć na żużlu. Jako mały chłopak, będąc w Waszym wieku, poprosiłem rodziców, by zapisali mnie do szkółki żużlowej. I tak zaczęła się moja przygoda ze speedwayem. A co zrobić, żeby zostać żużlowcem? Przede wszystkim trzeba ciężko trenować, no i oczywiście uczyć się… zwłaszcza języka angielskiego, który jest niezbędny w komunikacji -€“ powiedział Grzegorz Zengota.


Po serii pytań, sportowiec pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Grzegorz Zengota podpisał także koszulki z logo miasta oraz ostrowskie jabłuszka- Ostrószka, które tradycyjnie zostaną wystawione przez Miasto Ostrów Wielkopolski na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


- Stało się już tradycją, że znani sportowcy, którzy odwiedzają nasze miasto podpisują miejskie gadżety. Licytacje tych przedmiotów zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem nie tyko ostrowian. Tym razem będą to koszulki i jabłuszka z autografem Zengoty -  wyjaśnia Ewa Janiszewska, kierownik Biura Promocji Miasta.


Spotkanie z żużlowcem odbyło się w ramach współpracy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego z firmą One Sport z Torunia, organizatora Wielkiego Finału Speedway Best Paris.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę