OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Dzień Dziecka na rynku

Dzień Dziecka na rynku

Dawid Bilski | 19.05.2016

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka miasto dla najmłodszych dzieci przygotowało mnóstwo atrakcji. Po raz pierwszy będzie można przenieść się w podróż szlakiem ginących zawodów. Nie zabraknie także konkursów, malowania twarzy i dobrej zabawy. - Zapraszam wszystkie dzieci do wspólnego świętowania "Dnia Dziecka". Będę na was czekała w niedzielę, 29 maja 2016roku od 12 na ostrowskim Rynku - zachęca prezydent Beata Klimek.


Niewątpliwie największą atrakcją tegorocznego Dnia Dziecka będzie podróż szlakiem ginących zawodów, podczas którego będzie można uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, począwszy od garncarskich, papieru czerpanego, czy tkania tkanin i powroźnika. Na stoisku dawnej polskiej wsi dzieci będą mogły spróbować swoich sił w ubijaniu masła, czy mieleniu mąki w drewnianym młynie żarnowym, a także ubić kaszę w ponad stuletniej stępie.


Specjalnie dla najmłodszych przygotowane zostanie stoisko żużlowe związane z organizacją rundy finałowej Speedway Best Pairs w Ostrowie Wielkopolskim, która już 4 czerwca rozegrana zostanie na torze Stadionu Miejskiego.


Na ostrowskim Rynku pojawią się też dmuchane zamki i zjeżdżalnie, z których można będzie bezpłatnie korzystać. Malowanie twarzy, przejazd kolejką turystyczną, a także zrobienie sobie zdjęcia z maskotką "Ostrószkiem", która rozdawać będzie słodycze, to kolejne z atrakcji zapewnionych tego dnia dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.


- To dla mnie zawsze wyjątkowy czas, kiedy mogę spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami Ostrowa. W tym wyjątkowym dniu, w samym sercu miasta, wszyscy znajdą coś dla siebie. Serdecznie zapraszam zarówno młodsze, jak i starsze dzieci, a także ich rodziców do wspólnego świętowania - mówi prezydent Beata Klimek.


Podczas, gdy najmłodsi spędzać będą czas na zabawie, rodzice będą mogli odwiedzić punkt informacyjny, w którym pracownicy Urzędu Miejskiego udzielą informacji na temat Ostrowskiej Karty Rodziny 3 + i Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.


Zabawa na Rynku rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 16.00. Warto podkreślić, że tego dnia dzieci ze wszystkich atrakcji korzystać będą bezpłatnie.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę