OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

KPR Ostrovia w grze o Superligę

Dawid Bilski | 16.05.2016
KPR Ostrovia w grze o Superligę
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Gorąca atmosfera i ogromne emocje towarzyszyły kibicom KPR Ostrovia, w sobotę 14 maja 2016 roku w Gimnazjum nr 4 przy ulicy Krotoszyńskiej. Po zaciętej walce ostrowscy szczypiorniści wygrali ostatni ligowy mecz z AZS Czuwaj Przemyśl 34:33. Przed podopiecznymi trenera Krzysztofa Przybylskiego już teraz baraże i walka o Superligę.


W sobotnie popołudnie ostrowska publiczność mogła po raz ostatni podziwiać szczypiorniaków podczas tegorocznych rozgrywek. Sezon zakończyli zajęciem II miejsca w tabeli grupy B I Ligii. Spośród rozegranych 26. spotkań zwyciężyli aż 20 zdobywając tym samym 41 punktów.

- Mijający sezon dla klubu piłki ręcznej był wyjątkowy, dlatego że trzy nasze grupy młodzieżowe awansowały do półfinału Mistrzostw Polski. Wyjątkowy też, dlatego że po raz pierwszy w historii rozgrywek I ligi piłki ręcznej nasza drużyna zakwalifikowała się do baraży. To sukces naszego kapitana, graczy, Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i naszej Pani Prezydent Beaty Klimek. To sukces także naszych sponsorów i wspaniałych kibiców. Dziękujemy, że jesteście zawsze z nami i przychodzicie na nasze mecze - mówił prezes KPR Ostrovia Marek Śliwiński.


Podczas 13. spotkań rozgrywanych w Ostrowie Wielkopolskim na trybunach obecna prawie zawsze była prezydent Beata Klimek, która jest wiernym kibicem piłki ręcznej.

- Gratuluję mojej kochanej Ostrovii wygranego meczu z Przemyślem. Gratuluję całego fantastycznego sezonu zakończonego ogromnym sukcesem wicelidera ligi. Gratuluję zawodnikom, trenerom, działaczom i prezesowi Markowi Śliwińskiemu! Takiego sukcesu w historii ostrowskiej piłki ręcznej jeszcze nie było. Serdecznie gratuluję także Mariuszowi Kuśnierczykowi, który dzisiaj po meczu oświadczył się swojej dziewczynie. Karolina powiedziała "tak". Trzymam za Was kciuki i życzę szczęścia. Przed nami jeszcze mecze w barażach i wierzę,, że przed nami również kolejne sukcesy -€“ powiedziała prezydent Beata Klimek po zakończonym meczu.


Prezes KPR Ostrovia Marek Śliwiński podziękował także Przewodniczącemu Rady Miejskiej Jarosławowi Lisieckiemu.


W zakończonym właśnie sezonie, na rozgrywki I – ligowe i towarzyskie zespołu seniorów Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia, z budżetu Gminy Miasta Ostrów Wielkopolski, przekazano 120 tys. złotych.

Przed ostrowską drużyną już teraz mecze barażowe o Superligę, które odbędą się w dniach 21 i 28 maja. Pierwszy mecz ostrowska drużyna zagra na wyjeździe.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: SportPiłka ręczna
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę